We like: Píšťalku jsem ve fotbale vyměnil za párek a deset piv

Naše rubrika We like se dočkala dalšího pokračování. V posledních dílech jsme Vám představovali členy redakce. Ve stejném duchu pokračujeme i nyní, když ve vlastní šťávě podusíme Ondru Kreželoka, kterého můžete znát jako Xabi18.


Na úvod bych tě poprosil, jestli by jsi se mohl čtenářům představit, protože jediné co je o tobě známo, tak to, že si říkáš Xabi18.

Tak když tak hezky prosíš. Jmenuju se Ondra Kreželok, je mi 22 let a pocházím z Třince. Mám vystudovanou Střední zdravotnickou školu ve Frýdku a VŠ jsem zkoušel v Brně na Masárně, no zklamání z věcí okolo mě dovedlo k pozdnímu předčasnému konci. Momentálně se živím jako řidič povaleč 🙂

Co jsi v Brně studoval a co tě tak zklamalo, že jsi ze školy utekl. Nebyla za tím  náhodou nějaká dámská láska?

Ze školy jsem neutekl a určitě za tím nebyla dámská láska, to ani nevím už co znamená. 😀 Studoval jsem Rozhodčího fotbalu, byl jsem v prvním vytvořeném ročníku a zklamaly mě lži, polopravdy a nesplněné sliby…

{niftycolumn background=#E41B17,textcolor=#000000}

Oznámení pro čtenářky! Chcete poznat krásy Polska s rodilým a sympatickým rodákem? Kontaktujte Xabiho18!

{/niftycolumn}

Ta reklama nestojí za řeč, kamaráde. A teď k rozhovoru – pískáš ještě teď, nebo už ne?

Hehe, rodilý Polák nejsem, předky v Polsku mám někde v prarodičích z taťkovy strany, tak trochu míchnutý Polskem přeci jen jsem 😀 (podle nejnovějších studií začíná Polsko před Třincem, takže Xabi lže! ) Pískat, už nepískám a můžou za to opět lži a polopravdy. Raději si užiju sobotní fotbal s párkem a asi deseti pivy.

Ted jsi mi docela nahrál na smeč – pokusil se tě někdo někdy uplatit? Nebo je to na krajské úrovni bez korupce?

Samozřejmě, korupce je všude, ať už na okresní nebo krajské úrovni 🙂

Dobře. A teď k tomu zajímavějšímu – jak jsi se dostal k LFC?

To je docela těžká otázka. No možná ani není 😀 někdy v roce 2001 přestoupil na Anfield český Maradona jak hlásil v kabině Šmicer spoluhráčům. Byl to Milan Baroš, kluk od nás a já ho tak nějak sledoval. Samozřejmě, bylo mi teprve devět let a měl jsem spíše problémy jak řešit matematiku, než řešit Liverpool. Nicméně výsledky jsem už začal vnímat, alespoň co šlo.

Přeci jen, v té době za nás hrála hned trojice Čechů a tak ta publicita v novinách byla poměrně velká což pomohlo mému rozvoji vnímání o klubu. Dalším milníkem je samozřejmě Istanbul, to asi pro každého fanouška mladšího roku výroby. Ono se to pak všechno násobilo a násobilo. Pak byly prohrané Atény 07 a tak dále.

Mně vždycky Milan Baroš přišel jako symbol Baníku, máš k němu taky blízko? A proč teda nemáš nick Bary, proč zrovna Xabi? A ta 18 má/spíše měla symbolizovat věk?

Tak k Barymu nemam až tak blízko abych si podle něj dával přezdívku Někdy v roce 04/05 jsme si zakládali email v hodině informatiky no a já přemýšlel jaký…Na mysl mi přišel jeden z mých nejoblíbenějších hráčů Xabi Alonso, proto Xabi no a chytával jsem s číslem 18, tak jsem to spojil. Po letech jsem to chtěl změnit na Danny5 podle Aggera, ale když se něco zažije už to nezměníš.
Tak já už kdysi měl vlastní web o našem dorosteneckém týmu. Potom jsem ještě pod kwopem pracoval na livernetu. Tam však postupem času přišel do módy Facebook který jsem v té době ještě bojkotoval a nechěl jsem na FB dávat články, které překládám tak jako to děláme teď, časem jsem začal vyhledávat jiné weby o LFC a narazil právě na lfcway.com, kde jsem viděl že za ním stojí kwop a začal na něj pravidelně chodit.A jak jsi se dostal k tomu, že jsi na lfcway jedním z nejdéle sloužících a z titulu kmeta nás ostatní přibližně stejně staré nazýváš „mladej“?

Potom, v roce 2012 se objevila nabídka zájezdů na zápasy do Liverpoolu, já zkusil štěstí a dostal jsem lístky na zápas se S´tonem. Proto jsem se rozhodl že webu pomůžu a budu se starat o video sekci, jelikož angličtina mi moc neříká. Nicméně video sekce se po čase přerušila, bylo to mým nefunkčním PC a trochu i leností. Momentálně jsem ji chtěl před touto sezonou obnovit ale všechna videa která na kterýkoliv server nahraju jsou okamžitě mazána, bohužel..

Ondro, ty jsi náš redakční optimista, co tě v letošní sezoně potěšilo a za co by jsi tým pochválil?

Něco takového snad je v letošní sezoně možné? 😀

Ano, je, tak odpověz!

Potěšit mohl snad jen výkon a výhra na Tottenhamu. Nadějně vypadají Manquillo s Morenem, Can když se rozehraje taky nemusí být zlý, proti Realu předvedl pár akcí směrem dopředu, které by šly. Lallana se také dostává do pohody tak snad budou i přibývat body. Je totiž až s podivem, že s tím hov*em co hrajeme, jsme na pátém fleku.

To je proto, že ostatní jsou na tom ještě hůř. Třeba Arsenal nemít Alexise, tak se plácá okolo sestupu. Na druhou stranu fanoušci Evertonu už snad ani nejsou mimo své nory vidět. Jak bys hodnotil konkurenci?

Nejlepší je číst diskuze. Oni si fanoušci Evertonu pochvalujou jak je Martinéz pozvedl a plácají se na 14. místě :D, to jsou snad ještě větší snílci než my. Tottenham pro nás by neměla být konkurence, kádr možná mají o něco lepší ale prostě jim nevěřím, budou hrát o 6-7 flek což my snad ne. Arsenal bude takový jako vždycky, hrát tužku ale LM si stejně ukopou, asi nějaká aura nebo co.

Man Utd, těžko říct, útok mají neskutečně nabušený, ale ta jejich obrana to je děs. Teď jsem četl že s nimi po rehabilitaci začne trénovat Valdés tak to jsem zvědavý. Určitě Účka mají potenciál, záleží jestli se jim podaří zlepšit defenzivu nebo ne, na City nebo Chelsea nemají, my, oni a Arsenal bychom měli hrát o 3-4 flek.

{xtypo_rounded_right2}Xabiho NEJ

hráč: Steven Gerrard
zážitek: LFC : Everon (4:0)
gól: Gerrard na 1:0 proti Evertonu (4:0)
moment 13/14úvod proti Arsenalu
muž LFC: Steven Gerrard
horší moment: podklouznutí Stevena Gerrarda v zápase 13/14 s Chelsea (0:2)

{/xtypo_rounded_right2}

Dobrá a druhy konec PL? Koho bys viděl na padaka?

Tak na padáka je jasně QPR, tam jestli se nezmění moc věcí půjdou opět dolů. Burnley je zatím takové nijaké a vidím je na 19. místo., možná poslední. Ale kdo k nim? Leicester se zatím jeví sympaticky. Slboučký je Newcastle a taky Palace, mezi nimi se rozhodne. (odpověď přišla po asi půlhodině studia tabulky)

Když už jsi vytáhl tu věšteckou kouli, vyvěštil by jsi i osud LFC v této sezoně? A s čím by jsi byl spokojen? A nejen v lize, ale třeba i pohárech?

Spokojen bych byl pochopitelně jen s titulem. Po návratu Studge na trávník očekávám i zlepšení výkonů a větší počet branek. Doufám, že alespoň to čtvrté místo ukopeme. V pohárech podle mě daleko nedojdeme, v COC chytneme venku někoho jako Chelsea, City nebo Arsenal a půjdeme z kola ven. V FA to bude po prodloužení ale skončíme v druhém kole.

V LM nám pomohla prohra Basileje v Bulharsku. Předpokládám naši prohru ve Španělsku a výhru Basileje doma. My pak porazíme i Basilej a Ludogorets a půjdeme dál z druhého místa. V play off se trochu hecneme a půjdeme do čtvrtfinále, pokud v OF vyřadíme nějakého giganta tak se dostaneme až do semifinále.

Jak prožíváš zápasy Liverpoolu? Koukáš sám, s kamarády a hecuješ se s někým?

Rád bych zápasy prožíval v hospůdce s dalšími fans LFC. Tak jako jsem to zažil v Aréně v Brně. Bohužel tady u nás neznám hospodu kde by Digi Sport byl. Nějaké fanoušky bych sehnal bohužel není kde koukat. Proto raději koukám sám doma, co mi také zbývá. Na zápasy LM do hospody chodit nebudu, tam bych si to kvůli poznámkám svých přátel příliš neužil..

Takže kamarádi tě za LFC šikanují? 😀

No poměrně často a mnoho. 😀 Teď už to ale není tak zlé. Nejhorší to bylo v dorostu, to byl samý vášnivý fanda mrdek nebo čukotky. Teď mám vedle sebe spíše španěláky tak je trochu klid. Nejvíc si ale vyskakuje borec co fandí Evertonu. tomu se musím smát

Na LFCWAY je nyní docela ožehavým tématem léto, co by jsi ty udělal jinak než Rodgers? A teď nemyslím jen přestupy.

Co bych udělal od léta? Nevím, asi jako každý fanoušek si všímám že Rodgers není schopen vystřídat tři hráče, ani když prohráváme nebo vedeme, takticky to podle mě od BR není tak moc kvalitní. Vždyť třeba s Evertonem se už takový stav musí ukopat, prostřídat ať jdou hostům nervy a nejde jim nic. Jinak těžko něco rozepisovat.

A co by jsi chtěl vzkázat čtenářům, případně čtenářkám?

Čtenářům bych chtěl popřát hlavně hodně úsměvů při sledování zápasů LFC, tak jako nám hráči rozdávali úsměvy vloni. Letos to není tak slavné ale snad se zase zvedneme. No a nejvíc bych si přál kdyby se alespoň pár čtenářů převtělilo v redaktory. V listopadu to bude dva roky co jsem začal pracovat na našem webu a byl bych rád, kdyby nás na jeho chod bylo více než ti, co se zatím snažíme ?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply