We Like: Připadala jsem si, jako bych do Liverpoolu patřila

Do dlouhé pauze od posledního vydání We Like jsme se konečně dočkali pokračování. Čas si pro nás udělala fanynka Andy, která by po sportovní stránce (znalostí, výkony) strčila lecjakého chlapa do kapsy.

Ještě jednou ahoj Andy, vítám Tě na webu. Samozřejmě se nevyhneš klasické otázce, v jakém odvětví sportu se prosazuješ a proč právě Liverpool FC Ti utkvěl v srdci? Klasická náhoda nebo snad rodinná povinnost?

Ahoj Mengi, celkově o sobě můžu říct, že jsem sportovně založená. Čemuž vděčím i svým rodičům, díky nim jsem od malička sportovala. Naše dovolené bývaly spíše jako takové soustředění. Konkrétně hraju volejbal a florbal. Ale baví mě snad každý sport, nejvíce právě fotbal.

Můj taťka jako fotbalista si přál mít kluka, paradoxně má dvě holky. Proto jsem od mala jezdila po různých fotbalech. Co se týče Liverpoolu, dá se hovořit spíše o náhodě. Možná to bude znít jako takové klišé, ale fandit jsem začala v roce 2005. Když byl poločasový stav 3:0, bylo mi Liverpoolu líto. Od té doby mi navždy utkvěl v srdci.

Snažíš se sledovat zápasy každý víkend nebo se k přenosu dostaneš málokdy? Předpokládám, že kvůli sportu toho moc shlédnout nestihneš.

Jsem sice sportovně vytížená, ale pokud to jen jde, na Liverpool si čas najdu. V poslední době to vychází tak hezky, že většinu zápasů stíhám.

Známe se už delší dobu, takže vím, že jsi v roce 2017 viděla Reds vícekrát. Bylo by ale nespravedlivé nechat si to pouze pro sebe a nepodělit se o zážitek s ostatníma. Povíš nám tedy, kde si všude navštívila zápasy LFC a popsala zážitek, emoce a jaké to pro tebe bylo? Hodně lidí popisuje první zápas Liverpoolu nepopsatelným popisem emocí a někdy se setkáme i s tím, že to nedokážou popsat.

Ano, v loňském roce jsem si splnila sen hned několikrát. Nejdříve jsem navštívila Audi Cup v Mnichově, kde jsem po prvé na živo viděla Liverpool. Ač to byl pouze letní turnaj, zážitek to byl úžasný.

Na podzim jsem však jela s přítelem do Liverpoolu. Konkrétně na zápas Liverpool – Chelsea (1:1). Můj přítel je totiž od mala fanoušek Chelsea, takže pokud jsou doma nějaké hádky, často právě plynou skrz fotbal. Zážitek je to nepopsatelný.

Když se na Anfieldu rozeznělo You´ll never walk alone, bylo to něco úžasného. Nejsilnější zážitek, který jsem v dosavadním životě zažila. Jak jsem říkala, splněný sen.

Související obrázek

Když připojím ještě jednu otázku. Když jsi byla v Liverpoolu, cítila si nějaký zvláštní pocit?

V Liverpoolu mi bylo nádherně, připadala jsem si, jako bych tam patřila. Doufám, že to nebyla poslední návštěva. I když teď je férově na řadě Londýn, alespoň uvidím, jak Liverpool vyloupí a rozesmutní Stamford Bridge.

Zažila jsi manažery Hodgsona, Kennyho Dalglishe, Rodgerse a teď aktuálního Kloppa. Je pro tebe Němec správným člověkem na správném místě? Jak hodnotíš jeho kroky?

Je to svým způsobem takový blázen, ale já jsem s ním naprosto spokojena. Věřím, že je pro Liverpool ten pravý, se kterým přijdou naše časy. Líbí se mi, jak dokázal některé hráče posunout daleko výš, než bývali.

Pokud se zastavíme ještě u aktuálního ročníku Premier League, jak hodnotíš dosavadní průběh a co čekáš poslední zápasy?

Hodnotím ji kladně, mrzí mě pouze fakt, že bohatým bereme a chudým dáváme. Ale jak byl na jednou obrázku správně zvýrazněný Klopp, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Jsme jediný tým (v Premier League 2017/18, pozn.), který dokázal porazit Man City (4:3). Věřím, že skončíme celkově na druhém místě.

Fotka uživatele Marcus Aurelius.

A co nám řekneš k tažení v LM?

Ligu mistrů máme rozehranou parádně. Dokonce jsem už stihla uzavřít několik sázek. Nikdo v mém okolí totiž kromě mě nevěří, že Liverpool LM vyhraje. City budou sice oříšek, ale nejsou neporazitelní. Navíc jsme jediný tým, který je dokázal v PL porazit.

Jak jsi brala odchod hvězdy Coutinha, který si vydupával přestup v létě a pak už to v zimě zpečetil víc než 140-miliónový přestup do Barcelony? Zapomněla jsi na to díky výkonům Salaha, který je momentálně největším bohem jak Egypta tak Liverpoolu?

No neobrečela jsem ho jako v minulosti třeba Torrese, ale samozřejmě jsem z toho nadšená nebyla, je to vynikající fotbalista. Chápu i fakt že si chtěl splnit dětský sen, kdo ne. Nevím, co všechno, co se šířilo je pravda, ale způsobem, jakým to udělal, u mě klesnul.

Mohl počkat do léta. Ale jak říkáš, máme egyptského boha, který patří momentálně k nejlepším fotbalistům. Má výbornou formu. Doufám, že mu vydrží co nejdéle a že vyhraje střelce PL.

Máš vlastně oblíbeného hráče v našem kádru? Mané, Firmino?

Mám ráda všechny, ale pokud bych si měla vybrat tak by mezi ně patřil Salah, instagramový spamer Firmino či Adam Lallana.

http://www.lfcway.com/wp-content/uploads/2018/03/IMG-003cdbc1ace747834eaf39a181bed650-V.jpg

Každé přestupové období kolují kolem LFC jména různých typů. V létě se můžeme dočkat Keity nebo možného odchodu Emreho Cana. Máš nějakého hráče, kterého bys do LFC brala všemi deseti? A co spokojenost s momentálním kádrem?

I přes vleklé zranění si již delší dobu přeji Marca Reuse a možná i posilu na post gólmana či obrany. A celkově jsem s týmem spokojená, máme momentálně kvalitní tým.

Hodně diskutovaným tématem v průběhu sezóny byla hlavně naše obrana. Co říkáš na výkony van Dijka s Lovrenem nebo i momentálně skvěle hrajícího Robertsona? Myslíš, že jsme na dobré cestě do další sezóny?

Když to vezmu od počátku sezóny, kde to v obraně vypadalo všelijak, má výkonnost rostoucí tendenci. Věřím, že v létě účinně posílíme a tím bude naše obrana ještě lepší.

Dlouho už se Reds nedočkali žádné trofeje, malá tipovací soutěž. Na jaký rok vidíš Kloppovu první trofej?

Jelikož jsem optimistka, první trumf bude na jaře v Lize mistrů a další přijde v následné sezóně, kde vyhrajeme Premier League 🙂

http://www.lfcway.com/wp-content/uploads/2018/03/IMG-a39f1531a4fc8a9b6216c4c5fadcc30e-V.jpg

Andy ještě jednou mi dovol Ti poděkovat za tvůj čas. Vím, že jsem tě možná až někdy s tím rozhovorem uháněl, ale musíš pochopit, že moc dívek se zájmem LFC tu na webu nenajdeme. Ještě jednou díky!

 

5 Comments

 1. kwop

  26. marca 2018 at 10:50

  vitaj na webe, andy, dik za nazory 🙂

  ale lallanu si zo zoznamu oblubencov vyskrtni, tolko dobra rada :)))

 2. robroy

  26. marca 2018 at 17:05

  Chválim, táto debata sa vydarila na jednotku, ako z televíznej relácie 😀

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply