We like: Rodgerse propustit jen za kvalitní náhradu, jinak mu nasadit dozor!

Po kratší odmlce se Vám hlásíme opět ze stanice We like. V minulých dílech jsme převážně zpovídali členy redakce. Nicméně, tentokrát se mi dostal pod klávesnici milovník away zápasů.


David Plaček pochází stejně jako já ze Severní Moravy, k Liverpoolu si přičuchl zajímavou cestou, jakou? No prostě si to přečtěte. A proč jsem ho popsal jako milovníka away zápasů? No tady Vám to říkat nebudu, prostě čtěte 🙂

Ahoj, na začátek se prosím představ čtenářům, odkud jsi. Co máš vystudováno, kde pracuješ?

Pocházím z Hati u Hlučína, v současné době bydlím v Ostravě – Petřkovicích. Vystudoval jsem Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně a jsem jednatelem společnosti, která se zabývá dotacemi z EU.

To zní hodně lákavě, mezinárodní vztahy tě vždycky zajímaly?

Vždycky mě bavily jazyky, cestování a diplomacie jako taková a během studia jazykového gymnázia se u mě vyprofilovala tato preference.

No, zní to fajn 🙂 Ale pojďme ke sportu. Neznám moc fotbalových fanoušků kteří by fotbal sami od mala nehráli, kterými fotbalovými kluby jsi prošel a hraješ ještě někde?

Fotbal jsem začal hrát asi v 8 letech za tým ve své rodné vsi TJ Sokol Hať. Ve 14 letech jsem se na roční hostování přesunul do týmu, který v té době hrál 1. žákovskou ligu, NH Ostrava. Po této zkušenosti se naskytla příležitost působit v dorostu FC Hlučín, kde jsem strávil následující 3 roky. Poté jsem se vrátil do TJ Sokol Hať, kde dodnes kopu 1. B třídu.

To jsme na tom podobně, já teď kopu 1.A. V Bystřici 🙂 Kdy a jak jsi se dostal k Liverpoolu?

Liverpool jsem registroval odjakživa, pozornost a sledování v té době v novinách jsem začal od finále s Alavesem. Všechno se pak změnilo v roce 2004, kdy jsem v rámci výměnného pobytu vycestoval do Chesteru a měl jsem to štěstí, že jsem narazil na domácí, kteří byli fanoušky LFC, Navštívil jsem město a Anfield (i když jen na prohlídku). Od té doby ve mě propukla vášeň k tomuto klubu.

Kolikrát jsi potom ještě navštívil Liverpool a jakých zápasech jsi dosud byll?

Liverpool jako město jsem navštívil ještě 3 krát a LFC jsem viděl v Praze na Spartě (0:0), pak na Emirates (1:1), doma s Norwichem (1:1), na Stamford Bridge (1:1), doma s Fulhamem (4:0) a na Manshitu (0:3).

 

No to je docela hodně solidní výčet zápasů, Venkovní zápasy jsi sledoval v away sektoru nebo ses díval v obležení domácích fans?

Ač byl zájem velký, tak se mi zatím ani jednou nepovedl away sektor a to z jednoho hlavního důvodu, ceny lístků, což je v poslední době i dost ožehavé téma. Co se týče fandění, na Emirates nebyl problém, i když po mě křičeli, když jsem se radoval po Dirkove penaltě asi ve 102. minutě :-D, na SB jsme byli v takovém „turistickém sektoru“, takže jsme fandili normálně, na OT to bylo horší i vzhledem k místům vedle kotle domácích a vývoji zápasu.

Na tom Emirates jsem měl místo asi 5 řad nad sektorem našich což taky dost pomohlo..

Dovedu si představit ten výbuch emocí po té Dirkove penaltě a zažít výprask ÚčUcek na Old Trafford, no muselo to být více než skvělé Emotikona smile

Jak jsi prožíval konec loňské sezóny? Někdo byl rád za skvělou sezónu po snad pěti letech, někdo to bral jako životní zklamání, jak jsi na tom ty?

Tu sezonu jsem si neskutečně užil. Jěště vice než 2008/2009, moje pocity po zápase s CP, kdy už bylo na 99% jasné, že to nedáme byly frustrace, zklamání a smutek protože ta sezona by si zlatou tečku prostě zasloužila. Bohužel jsme doplatili na nezkušenost manažera a úzký kádr.

Obratem se musím zeptat na letošní sezónu a zklamání v obrovském rozsahu. Čekal jsi takový úpadek po loňské jízdě?

Nečekal, a to vůbec. Začnu Luisem (Suárez); Neustále jsem se ho zastával před ostatními fandy i sám sebou, ale na MS už to prostě přehnal a vzhledem k tomu, jaké hodnoty jako klub uznáváme a k tomu, kolik nabídla Barca jsem prostě přijal jeho odchod za cenu toho, že ho kvalitně nahradíme.

Můj sen byl Alexis Sánchez, typologicky by k nám sedl a je to rozdílový hráč. Naše přestupová aktivita byla relativně vysoká, ale sezona ukázala, že jsme nenakoupili dobře. Jediný přestup který se vyloženě povedl byl Emre Can, do budoucna se dobře jeví i Moreno. Nicméně Lovren je totální fail, Lallana nesplnil moje vysoká očekávání, Mario (Balotelli) nápodobně. Pak jsou tady talenty, které mohl manažer využívat jinak. Marković a Manquillo, kteří podle mého ještě budou dobří. Pak je tady Rickie (Lambert), který na klub našeho kalibru i přes své kvality nemá.

Hlavní příčinou našeho neúspěchu je ale podle mého názoru manažer. Měl přivést konkurenci Mignoletovi, kvalitního stopera (možná si myslel, že Lovren kvalitní je, což je taky chyba), DM a náhradu za Luise, tj rozdílového hráče, což Mario při vší úctě k němu nemohl být, ani kdyby se mu dařilo.
Vyhazov jen v případě angažování Kloppa nebo Emeryho, jinak podrženi s tím, že nad sebe dostane sportovního ředitele.Na postu brankáře nás dle mě bota netlačí, i když je fakt že Simon mel podzim velice průměrný. Jinak celkem souhlasím, snad jen na Manquilla který podle mě v lete klub opustí, stejně jako Rickie, jsem ale rád že přišel, nic jsem od něj nečekal. Když jsme u našeho stratéga, vyhazov/podržení?

V klubu je poněkud výrazná i česko-slovenská stopa. Momentálně můžeme všichni co nejvíce přát Škrtelovi. umíš si představit nějakého CZ/SK hráče který by se ti v našem klubu líbil?

V poslední době se dost spekuluje o odchodu Petra Čecha z Chelsea a v první polovině sezony jsem si jeho příchod v zimě i přál, nicméně Simon se rozchytal a je v našem zájmu mu spíše přivést kvalitní dvojku, kterou by teoreticky mohl být Tomáš Vaclík. Co se týče hráčů do pole, podle mého názoru žádný český ani slovenský hráč by nás momentálně kvalitativně neposunul.

No Vacloš by jako dvojka nemusel být špatný. Ale určitě nehrozí, nemá důvod k nám z Basileje odcházet..Ani takový Hamšík u kterého se spekuluje o odchodu z Neapole?

U Vaclíka máš pravdu, má v Basileji úplně dokonalé angažmá v momentální situci. Hamšíka nemám moc nasledovaného a není posilou na post, kde nás tlačí bota.

Když jsme u toho, kde nás podle tebe nejvíce tlačí bota a jakého hráče bys rád viděl v našem dresu?

Tady se trochu rozepíšu..

Jen do toho 🙂

V prvé řadě by se měl manažer rozhodnout, co chce hrát a podle toho přivést hráče. Co se týče obránců, jiní se typologicky lépe hodí do tříčlenné a jiní do čtyřčlenné obrany.

Teď ke konkrétním postům; Je nutné přivést kvalitní dvojku k Mingoletovi, osobně bych volil Ochou, který svoji kvalitu má a v Malaze nechytá.

RB – Glen (Johnson) už to má spočítané, Manquilla bych si ponechal a kdo ví, jak to bude s Flannem, takže pravý bek by měl být jednou z priorit a musíme přivést top kvalitu, Za mě Carvajal, Aurier nebo Clyne. Stopeři jsou v této sezóně ožehavým tématem, odejít by měl jednoznačně Lovren, ostatní zůstat kromě Coatese, hlavně nevymýšlet nesmysly s Fontem a přivést Iňiga Martineze. Sakho, Iňigo, Škrtel, Ilori a K. Touré by měli stačit.

Na LB by měl být jedničkou Moreno, J. Enrique odejít a najít kvalitní mladý backup. Líbil by se mi Cristian Manea.

K záloze, poděkoval bych Lucasovi za dlouholeté služby a nechal ho odejít, přivedl bych Kondogbiu a Wanyamu. Samozřejmě vím, že to jsou cíle víceméně nereálné, ale s nimi by naše záloha dostala úplně jiný rozměr. Tím nám zůstávají na DM/CM/AM Allen, Couts, Jordan (Henderson), Lallana, Emre Can a dvě posily.

Co se týče křídel, bude hodně záležet na Raheemovi (Sterling) a novém kontraktu, pokud podepíše, dát mu důvěru a on snad časem dospěje a splatí ji. Pak máme talenty Ibeho a Markoviće, kteří budou příští sezónu zářit (pokud budou oba hrát tam, kde mají a ne na RWB).

Útok bude třeba kompletně překopat. Mario, Fabio (Borini) i Rickie by měli odejít, vedení by mělo zvážit investici typu Jackson Martínez nebo Edinson Cavani. Vzhledem ke skleněnosti Daniela (Sturridge), je nutné přivést ještě jednoho strikera (mě by se hodně líbil Aubameyang nebo zadarmo Ings) a 4. strikera nechat J. Sinclairovi.

Je to samozřejmě o penězích, ale když se podíváme, jak investuje konkurence, budou si majitelé muset sáhnout hluboko do kapsy. Odchody by sice mohly něco přinést (Lovren 10M, Lucas 5M, Mario 7M, Fabio 5M), ale i kdyby se podařilo 30M na odchodech vydělat, ty investice budou obrovské RB 10M, CB 15M, 2 CM 35M, ST 40M, to dohromady dělá 70 milionu liber čisté útraty, nejsem si jistý, jestli to FSG zainvestuje.

No to jsou zajímavé úvahy a některá jména se líbí i mě, ale moc růžové to nevidím, zvlášť pokud zůstane Rodgers. Pokud by se nám splnil sen a přišel Kloppo věřil bych ve změny v kádru. Nicméně po letech jsem před létem spíše pesimistou.

Poslední zápas má před sebou Stevie G. V kádru po něm podle mě zůstane obrovská a nezaplnitelná díra. Tahounem by měl být Henderson, podle mě na to ale prozatím nemá, vidíš v kádru někoho kdo by mohl tu vůdčí roli po Stevem převzít?

Ja myslím, že by tu roli měl časem přebrat Emre Can, působi na mě jako lídr. Každopádně Hendo je pro mě motor zálohy a určitě má své místo, nicméně, nepůsobí na mě jako lídr a vůdce…. zatím..

Přesně to si taky myslím. Emre má určitě předpoklady, je i kapitánem mládežnických výběrů Německa. Nicméně v našem dresu mi přijde zatím mnohdy hodně ležérní a potřeboval by trochu nabrat odpovědnosti.

To máš pravdu, ale k tomu musí přispět manažer a taky musí nastupovat na svém postu, ne na pravém beku.

Sleduješ i mládežnické týmy LFC? Byl bys pro větší šanci mladíkům namísto kupování neposil? Kdo se ti z talentů nejvíce líbí?

Abych pravdu řekl, viděl jsem jedno, možná dvě utkání U21. Je tam pár zajímavých hráčů, zejména Harry Wilson a Sergi Canós. Co se týče „implementace“ mladíků do prvního týmu, řekl bych, že to patří mezi silnější stránky Rodgerse a v tomto mu věřím. Každopádně je hodně těžké říct, který z mladíků se prosadí do áčka a kdo ne pouze do U21.

 

Abych odpověděl úplně, ne nemyslím si, že bychom měli vsadit na mladíky místo posil. Mladíci by měli dostávat čas, ale potřebujem primárně kvalitu.

No myslím ze by se mohl Rodgers i v tomto směru zlepšit. Ještě na tebe mám předposlední otázku. Co se ti v Liverpoolu jako městě nejvíce líbilo. Čím tě město okouzlilo? Pokud ses do něj Teda zamiloval jako já Emotikona grin nebo to bereš jako škaredé průmyslové město?

Ne, v žádném případě. Město se mi líbí, jednou jsme vzhledem k letu na poslední chvíli a domluvenému ubytování bydleli v Manchesteru a to je hnusné město. V Liverpoolu se mi líbí Cavern 😀 to je prostě dokonalost ta atmosféra…. pak jsme si oblibili hospůdku The Pimphouse v docích, ale nejoblibenějším místem je samozřejmě Anfield 🙂

 

Tak Anfield je samozřejmost 😀 S Cavernem souhlasím, tam bych vydržel sedět celé dny v kuse 😀 Já si zase teď oblíbil irskou hospodu v centru, nejlevnější pivo ve městě, proč taky jinak že jo 🙂

A ještě poslední otázečka, chodíš na náš web? Můžeme tě vídat v diskuzi?

Jojo, chodim na web, ale nepřispívám do diskuze.

Chodím na všechny weby, co se týkají LFC 🙂 plus mám twitter jen kvůli LFC 🙂

Jak dlouho na web chodíš, co se ti na něm. Líbí? Co bys změnil proč bojkotuješ diskuzi?

Uf, no jak dlouho, to nevím, už dost dlouho, líbí se mi frekvence článků i relativně dobře zvládnuté překlady a nelíbí se mi občasná tendečnost článků k názorům autorů. Neber to ale jako kritiku 🙂 názory jsou třeba 🙂

Ok to je všechno, moc díky za rozhovor. 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply