We like: Som profesne zdeformovaný miestami puntičkár

Po delší době se vracíme se seriálem We like. Možná si někdy říkáte, kdo jsou redaktoři tohoto webu? Pokusíme se Vám je v následujících týdnech trochu představit. Začneme s tím nejpovolanějším, Kwoporem.


Tak jo kwope, můžeš se našim čtenářům pro začátek trochu představit?

Myslím, že tí, čo sledujú v ČR a SR dianie okolo LFC ma minimálne z počutia registrujú. OK, ale keď inak nedáš :)) Som profesne zdeformovaný miestami puntičkár (obsah a forma webu) stojaci za lfcway.com, často kolegov (samozrejme v dobrom) napomínajúci a usmerňujúci otrava, ktorý sa navyše únavne donekonečna snaží priamo v článkoch či v diskusiách na lfcway.com svoje slová vysvetliť tak, aby ich chápal aj ten, kto to proste nechce, alebo nevie.

Proste z mojej strany degenerácia, či možno akýsi nie príliš prvoplánový idealizmus veriaci v to, že k nám na web chodia ľudia, čo vedia formulovať vlastné myšlienky.

OK ale, dosť bolo filozofovania, proste som len niekto, kto rád píše o LFC, prepadol LFC, navyše si bránim svoje územie, ktorým je lfcway.com, čo je myslím aj vidieť.

Pozdravujem týmto všetkých neprajníkov :)) … a že sa ich za tie roky našlo až až. A ešte pred nimi samozrejme tých, ktorí si lfcway.com obľúbili, prioritne potom tých, ktorí s ním aj pomáhajú. A nie málo. Že, Xabi … :))

Ten web si ale nejde neoblíbit.  Jak vůbec lfcway.com vznikl? Ne všichni možná ví, že jsi v minulosti, kolik už to je? 8-10 let? působil na livernetu…

Vznikol v podstate neplánovane. Ak sa nemýlim, tak niekedy v polovici roka 2008 som po asi 6-ročnom pôsobení na liverpoolsky.net, resp. na weboch, kt. boli jeho predchodcom (myslím, že 2), z neho odišiel. Nech sa už popísalo čokoľvek a nech je to, čo poviem dôveryhodné, alebo nie – v tom čase sa mi za neúnosné zdalo smerovanie livernetu, tak som to zabalil.

Teraz to síce vyznie egoisticky (ale nech :)), na to, že som ten web s výrazne malou pomocou približne rok ťahal sám, zareagovali aj niektorí tamojší redaktori (napr. dante a pino známi aj z lfcway.com) a krátko po mojom odchode ohlásili ten svoj.

Vtedy síce kopec ľudí hovorilo o tom, že je to moja iniciatíva, ja som ale nikoho nepresviedčal a nelámal, aby livernet opustil, tobôž nie, aby sme spolu založil nový web. Bol som totiž vždy toho názoru, že 1 česko-slovenský web úplne stačí. V podstate si to z istej časti myslím dodnes.

Ľudia sme ale všelijakí a tak som zo dňa na deň dostal nálepku karieristu, ktorý je navyše bezcharakterná špina snažiaca sa livernet pošpiniť a položiť. Sranda, že s vtedajším majiteľom tej fanpage som v pohode vychádzal aj po odchode… Liverpoolski fans ale majú zavše veľkú potrebu byť pravovernými a tak sa zo mňa stal nevďačník a chrapúň. Inak, dobre som sa tej úlohy zhostil, že? :)))

Realita bola taká, že po odchode z livernetu som nemal ambíciu zakladať žiadny nový web. Oslovil ma však jeden týpek (neviem, či je na livernete aj dnes), že či nechcem mať vlastnú stránku, na čo som najprv odpovedal záporne, ale keď sa ma redaktori, ktorí z livernetu odišli opakovane pýtali, či niečo spoločné nezbúchame, začal som uvažovať nad nejakým konceptom.

A ten bol zrejmý. Šíriaci sa bulvár, ktorý mi lezie na city dodnes, bol už vtedy pre mňa veľmi otravný, tak prišla idea vytvorenia webu, kde špekulácie, polopravdy a navyše zavádzanie nebudú, navyše na ňom bude viac  ako prekladových článkov tých, kde prevláda vlastný názor a tiež tých, ktoré majú nálepku seriálové.

V současné době však webu přeci jen převládá přeci jen překlad článků. Seriálové články vychází, ale blogy se vydají jednou za čas a než pravidelné jsou spíše výjimečnou záležitostí. Proč myslíš že tomu tak je?

Nemyslím si, že by prevládali prekladové články. Mrkni na štatistiku – z posledných 20 článkov je 6 prekladových a 14 nie. Medzi tú 14-ku ale rátam aj tie ohľadne prestupov, lebo tie nie sú typickým prekladom, kde manažér či hráč niečo hovorí (poväčšine to isté :))

Blogy ale výraznejšie ustúpili. A prečo tomu tak je? Ľudia proste nemajú čas, resp. majú, ale nenájdu si ho.

Reči okolo toho, prečo ten či onen člen redakcie už týždne či dokonca mesiace nič nenapísal, sú zbytočné a nemajú žiadnu váhu. Týždeň má 7 dní, neverím teda, že sa nedá aspoň raz do týždňa nájsť polhodina pre lfcway.com.

Je to ale o každého prioritách, však ostatne, sám to veľmi dobre vieš, keďže za posledný rok sme web ťahali spoločne so Švandíkom a Živlom vlastne len štyria.

V tomto kontexte ma mrzí, že sa v početnej komunite CZ/SK fans LFC nenájde viac takto ochotných ľudí. Z času na čas mi potom napadne ardno01, ktorý odvádzal skvelú prácu, ale už sa vydal inou cestou. Pred rokmi tu boli aj Spirit a AnfieldSCK, ktorí tiež vedeli zaujímavo písať. No nič treba žiť pre súčasnosť :))

Aj napriek týmto slovám si ale vážim každý jeden príspevok. Aj od tých, ktorí tak robia z času načas. Pointa je tá, že v momente, kedy redaktor nie je za svoju prácu platený prichádza na rad vďačnosť a tá samozrejme vo väčšine prípadov nestačí, Ono to potom treba takú závislosť na informovaní o LFC a LFC samotnom, akú máme napr. my dvaja :))

Hodně se u nás střídají noví lidé, většinou každý přinese trochu osvěžení na úvod, časem ale, možná i kvůli nízké aktivitě v diskuzi je tato snaha omrzí. Myslím že stejně tebe jako i mě mrzí, když pod článkem není ani jeden komentář, přijde ti to tak trochu jako zbytečná práce, naopak živá diskuze tě nabudí do té další, nemyslíš?

Môže to tak pôsobiť, ale ako som už spomenul skôr, ja som proste závislý na LFC :)), takže mi články, kde nie je žiadny diskusný príspevok, nevadia.

Samozrejme som ale radšej, keď sa čitatelia zapájajú. Vo všeobecnosti ale platí, že ľudia majú radi kontroverznejšie témy, preto mali články o Suárezových excesoch, trestoch a Lucasovi veľa príspevkov.

Ak ale budeme držať líniu nebulvárnosti, tak bude aj naďalej platiť, že niektoré články proste ľudí nezaujmú natoľko, aby ich  aj okomentovali.

Sú samozrejme nástroje na to, ako ľudí prinútiť diskutovať, ale bez prekročenia tej línie to neje. Navyše na lfcway.com sa stretáva skupina čitateľov, ktorí príliš diskutovať nechcú.

Som ale rád aj za tých pár. Niekedy si stačí povedať, že stačí pár slušných názorov, ako sa prehŕňať balastom, ktorý vyprodukovali blbci.
Ono sme najprv Gilletta jr a Hicksa nevedeli odhadnúť a keď sa tak stalo, bolo už neskoro. Liverpool sa definitívne dostal do doby „temna“, teda žiadna Liga majstrov, žiadne reálny vyhliadky na nejaký úspech.Tak ta diskuze může teď opět narůst na počtu. Přichází Mario Balotelli. Tobě se nelíbila taktika nakupovat přehršel talentů a chtěl jsi Superstar, ta teď přišla, i když poněkud kontroverzní. Jaký máš tedy názor na přestupovou politiku LFC pod Rodgersem, vidíš v ní zlepšení oproti době s Cowboyema?

FSG sú síce Amíci, ale zatiaľ vyzerajú byť iní. G&H síce kúpili Benítezovi 20-miliónových Robbieho Keana, Aquilianiho, či o niečo lacnejšieho Mascherana, ale celé to bolo z vonkajšieho pohľadu také nijaké.

Navyše sa Aqua a Keano vôbec nepresadili, navyše sa neposilňovalo tam, kde to bola potreba.

Tu je ale aj istá náväznosť na Rodgersov nákupnú stratégiu, či lepšie povedané činnosť. Ten takisto má od príchodu do LFC problém na defenzívnom záložníkovi a krajoch obrany a nevidí to, resp. to doteraz vidieť nechcel.

Uvidíme teda čo Moreno, Manquillo, akú úlohu v tíme napokon bude mať Hendo a akú Emre Can. Je tu ale momentálne k dispozícii káder, ktorý má viacero alternatív na konkrétne posty, čo nemôže byť pri takom počte zápasov, aký nás čaká, na škodu.

A čo Balotelli? Volám už niekoľko prestupových období po hotových hráčoch, a to aspoň po 3-4 hneď do základu. Teraz sa prerokováva prestup Balotelliho, keby som bol prílišný skeptik tak pripomeniem, ako dopadli „isté“ transfery Owena, Williana, Mchitarjana, Salaha, Dempeyho … nikde nie je napísané, že Mario skončí niekde u sliepok či v drese mrdiek.

Balotelli rozhodne spĺňa to, čo požadujem od každého prestupového okna, lenže všetci veľmi dobre vieme, čo jeho ego, nefunkčný mozog a pubertálne správanie sa dokázalo spôsobiť. Jeho agent tvrdí, že ako 24-ročný je už mužom, futbalistom, ktorý sa nemá už na čo vyhovárať a keď chce, aby si ho ľudia pamätali ako výborného futbalistu a nie ako vypatlaného idiota, tak musí prehodnotiť svoj prístup  k životu ako takému.

Tu mu má vhod prísť to, že by mal pôsobiť pod Rodgersom, ktorého, ani neviem kedy, médiá pasovali do úlohy výborného psychológa, ktorý si dokáže poradiť s akoukoľvek povahou. Fans navyše pripomínajú, ako umravnil Suáreza.

Tak snáď to teda vyjde v oboch smeroch. Aj prestup Taliana, aj psychológia v podaní Rodgersa. Aj keď byť na mne, určite ho nekupujem. Minimálne preto často opakované klišé, že takýto typ človeka pokojne môže rozbiť kabínu.

Pojďme se vrátit o pár let zpět. Většina fotbalových fanoušků fotbal hrála. Jak jsi na tom ty, hrával jsi nebo co tě k fotbalu přivedlo? Kam jsi to nejvýše dotáhl jestli jsi hrál?

Hrám len sálovku a to roky. Riadny futbal 11 na 11 som hral len rok v doraste. Teda viac ako praktik som futbalový teoretik … pozdravujem Laca Borbélyho :)))))))))))))

Kdy a jak jsi se dostal k lásce jménem Liverpool FC?

Pred rokmi úplne náhodou. Ako nejaký 14-15-ročný zasran majúci rád futbal som si začal o tejto hre zháňať a čítať aj veci z histórie, navyše som niekde videl hrať LFC, ktorý za Roya Evansa hral pekný ofenzívny futbal a bolo to.

Takže trochu těžší cesta než si prostě počkat až do klubu přijde Milan Baroš a začneš mu fandit ..:-)

Tiež to bola len reakcia na nejaký podnet Keby som vtedy v telke zhliadol zápas mrdiek, možno by sme sa tu teraz takto nebavili :)))

Kolikrát jsi už byl na Anfieldu?

Raz, pred piatimi rokmi, myslím, že to už bolo. Ten čas ale beží. LFC som ale videl naživo viackrát. Na druhej strane mám radšej pri sledovaní jeho zápasov svoj vlastný pokoj a komfort. U mňa doma mi pred telku počas zápasu nikto nevbehne (to už je tak dané:), aj pohľad viacerých kamier je pohodlnejší, ako ten naživo.

Á pán je pohodlný  :-)) Nějaký zápas v Away sektoru v rámci Premier League jsi zažil?

Nie, nezažil a ani sa na to nechystám. Som v tomto ohľade veľmi pohodlný .

Ještě poslední otázka která mi už dlouho nedává spát, proč Kwopor? Česky kopr, ne moc oblíbené jídlo…

Nick kwopor nemá žiadny hlbší význam. Proste mi to tak pred rokmi napadlo a bolo. Teraz by som si samozrejme zvolil iný, ale už je neskoro :))

Po mladických letech by asi každý chtěl změnit Nick, ale prostě už to nejde :-)) Ok díky moc za spolupráci 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply