We like: Už nechcem vidieť, ako sa LFC trápi

We like pokračuje na Slovensku. Po čase teda doma. Každopádne vás čaká vás tradične príjemný rozhovor, tentoraz s pravidelným návštevníkom lfcway.com.


Chlapík majúci do Galanty bližšie ako hocikam inam, tiež s veľkým liverpoolskym srdcom, na lfcway.com vystupujúci pod nickom anfieldroad77. Toľko stručná charakteristika a teraz už poďme na zaujímavé čítanie, v ktorom sa dozvieme aj to, že ak to NESV neodflákne, môžeme sa ešte dočkať ako Steve Gerrard s Jamiem Carragherom zdvíhajú nad hlavu pohár pre víťaza Premier League.

Prečo si sa rozhodol pre LFC?

Ono to išlo asi tak nejak samé, od mala som chodil s otcom a dedom na futbal do Trnavy a keďže obaja fandili aj LFC, tak bolo rozhodnuté. Ale tak nejak naozaj som sa o klub začal zaujímať okolo roku 1998-99, ale keďže Premier League sa dala sledovať naozaj ťažko začiatky boli novinové, časopisové a z času na čas niečo v telke.

Tvoja návšteva zápasov LFC, pokojne sa vyrozprávaj 🙂

Musím s hanbou priznať že Anfield som ešte nezažil. Dávnejšie na to neboli financie, prišiel syn,kúpili sme byt, bolo ho treba prerobiť, no jednoducho problémy mladej rodiny. V minulom roku som mal kúpený lístok všetko bolo vybavené, ale úraz pri futbale a štvrtá operácia kolena moje plány zhatila. Nemusím nikomu vysvetľovať moje pocity, o to viac, že sestra bývala v Anglicku a pre mňa, čo reč neovládam, bola ako dar z nebies. A v tejto sezóne ma nepustili pracovné povinnosti. Takže kwop, vidím to tak,že zosúladíme svoje kalendáre a YNWA si zaspievame spolu 🙂

Pod akým manažérom, čo si zažil, sa ti hra The Reds páčila najviac?

Zas až tak veľa si tých manažérov nepamätám, takže musím vybrať Rafu (Beníteza). Jednak sú tu výsledky v Lige majstrov, kde sme boli postrachom všetkých tímov, odohrali sme krásne zápasy s Arsenalom, Chelsea, Realom, či pamätné istanbulské finále, o ktorom sa popísalo kdečo /Houllierov team atď/, ale pre mňa to bol Rafa, kto ten tím doviedol až do finále a aj ho vyhral, ale je tu aj druhá strana mince a tou je PL.

Okrem sezóny 08/09 sme sa vždy pozerali na tímy bojujúce o titul z viac či menej úctivej vzdialenosti a myslím, že nás fanúšikov LFC je titul v PL viac ako víťazstvo v protežovanej CHL. V poslednej sezóne Rafa nakoniec doplatil na svoju tvrdohlavosť a svojské metódy, z radov fanúšikov sa valila kritika za predvedenú hru,za protežovanie hráčov typu Lucas, z kabíny prenikali šumy o nezhodách lídrov tímu s trénerom, takže jeho koniec na lavičke klubu bol len logický a správny.

Obľúbený hráč, alebo vlastne hráči z minulosti?

Tých je viac a dúfam, že na nikoho nezabudnem. Hyppiä, McAllister, Riise, Fowler, Hamann, musím pridať aj tých dvoch lebo svojho času to boli esá nášho tímu a charakter tu hodnotiť nemám a ani nebudem, obraz o nich sme si spravili, Owen, Torres.

A čo súčasný káder?

Tak tu nie je o čom. Pepe (Reina) /aj napriek rečiam o odchode/, je to opora a dúfam že u nás ešte pár rokov potiahne. Carra (Jamie Carragher) je symbol vernosti a oddanosti klubu. Stevie (Gerrard) môj najobľúbenejší borec, neviem čo by som mal na jeho adresu povedať, jednoducho Mr.Liverpool. Suárez nový miláčik tribún, ktorý svojimi výkonmi dal zabudnúť na Torresa.

Je LFC naozaj kvalitatívne tak slabý, alebo len hráči nehrajú to, na čo majú?

Tak odpoveď na túto otázku je podla mňa jednoznačná. Tento káder stojí a padá na dvoch hráčoch. Stevie síce nemá formu z najlepších rokov kariéry, ale jeho vplyv na hru je obrovský a potom je tu ešte Luis (Suárez. Je tu síce krátko, ale ofenzíva tímu na nom stojí. Rozdiel v hre s nimi a bez nich je veľký, viď zápas s Man Utd a hneď na to nepozerateľný dvojzápas s Bragou.

Ostatní miešajú lepšie a horšie výkony. A je tu skupina hráčov, ktorí na LFC nemajú ani omylom /Konchesky, Lucas, Poulsen, Maxi, Ngog, Jovanovič, J.Cole, Spearing/, takže odpovedď na tvoju otázku je jasná, káder je plný priemerných a podpriemerných hráčov, takže na viac ako ukazujeme v tejto sezóne nemáme, kto tvrdí opak, je veľký optimista, ale toto je realita.

Hra s Lucasom v strede zálohy je pravidlom, prečo o manažéri nechcú zmeniť? Čo vidia oni, čo nevidíme my, ktorí by sme Brazílčana minimálne posadili na tribúnu?

No stále Ti odpovedám len ja, skús mi na toto odpovedať ty :). Tak toto je najťažšia otázka týkajúca sa LFC. Neviem, ale ako jediný argument ma napadá, že je na svoj post jediný /Poulsena neberiem ako súpera/, aj keď aj to je pritiahnuté za vlasy. Nielen ja si viem predstaviť na DM Aggera, prípadne v EL Coadyho. Alebo je tu možnosť, ktorá sa mi pozdáva najviac stredová dvojka Gerrard – Meireles, ale pevne verím, že stavy úzkosti z neustáleho nasadzovania tohto hráča budú trvať len do leta keď to Kenny (Dalglish) s Commollim vyriešia.

NESV. Aký máš pocit z nových majiteľov? Aké sú tvoje očakávania?

Zatiaľ som opatrný, veď všetci si pamätáme reči kovbojov z Texasu a ako to všetko dopadlo. Ale pocit z nich mám dobrý, netrepú do vetra nesplniteľné, ale pomaly začínajú klub meniť na svoj obraz. Je tu príchod Commolliho, veľký návrat legendy Kinga Kennyho, videli sme po dlhej dobe prestupové obdobie, kde sa klub choval ako šelma, ale všetko bolo v rámci rozumných obchodníkov. A je tu aj posledný počin, ktorý poukazuje, že to myslia s klubom vážne a to je odvolanie kritizovaného McMahona. Nechcem robiť predčasné závery, odpoveď nám prinesie budúcnosť, ale niečo mi hovorí, že sú to praví majitelia pre náš milovaný klub.

V 2011/12 to s najväčšou pravdepodobnosťou bude bez účasti v pohárovej Európe? Budú mať vôbec prípadné posily záujem do LFC prísť?

Toto je ďalšia z tvojich záludných otázok. Bude to určite ťažšie, ako keby sa v Európe predstavíme, ale LFC je stále pojem aj napriek marazmu, v akom sme sa nachádzali a je tu aj predstava NESV,že budú prichádzať mladí, perspektívni hráči do budúcnosti, takže som mierny optimista a verím,že nebudeme mať problém priviesť posily, ktoré veľmi potrebujeme.

Čo takáto neúčasť s klubom spraví?

Strata miesta v LM, dokonca dve sezóny po sebe, má veľký dopad na klubovú kasu, ale NESV s tým museli počítať v dobe, keď klub preberali. EL nie je až tak finančne zaujímavá a aj fanúšikmi je odsúvaná na vedľajšiu koľaj a keď sa nad tým zamyslím, výkony a zostavy v tomto ročníku EL mi dajú za pravdu, ani vedenie nijako netlačí na pílu v tejto súťaži. Takže pre LFC je bolestivá nie strata miestenky v EL ,ale v LM. A myslím si, že sezónu bez Európy ustojíme a dokonca to vidím /v prípade dobrého posilnenia kádra/ ako výhodu, v bojoch v PL budeme čerstvejší ako súperi bojujúci na viacerých frontoch.

Kenny a riadny kontrakt, ja by som bol za..

Nielen Ty……Kenny je legenda, človek, ktorý spojil fanúšikov, chlap, ktorý pre klub dýcha. V neposlednom rade bol to on, kto získal posledný titul, takže, kto iný by mal po rokoch doviesť LIVERPOOL FC k prvému titulu v Premier League, ked nie on…. Síce má aj pár nedostatkov, o ktorých som ti písal, ale čas a káder hodný LFC ich ľahko zneguje.

Dočká sa ešte duo Carragher – Gerrard vytúženého titulu? Ja som v tomto skeptický..

Rozum mi hovorí, že sa nedočkajú, ale použijem srdce a poviem, áno dočkajú sa. Veď, kto druhý, ako tieto dve ikony, si to zaslúži viac….. Nenapadá ma nikto a je tu fakt, že obaja sú schopní v plnej sile ešte 2-3roky potiahnuť /Stevie aj viac/ a možnosť, že cesta NESV bude úspešná tu je, takže z úcty k týmto dvom veličinám verím, že husacia koža a slzy v očiach pri pohľade na Stevieho ako dvíha trofej pre víťaza PL nám všetkým hrozia.

Ty a lfcway.com. Čo ťa na ňom baví, naopak, čo ti vadí a zmenil by si?

Tak tu je to jasné. Lfcwy.com nie je bulvárny, je to síce menší web, ale s reálnym pohľadom na LFC. A to najpodstatnejšie – sme síce malá komunita, ale s vlastnými názormi, za ktoré sa tu neosočujeme, ale argumentujeme a podstatné je, že všetci stáli prispievatelia rešpektujú druhého, aj keď s iným názorom, ako fanúšika LFC a nie ako som sa stretol na nemenovaných fórach, ako takmer nepriateľa. A za toto ti patrí vďaka nielen odo mňa, ale od všetkých skalných lfcway.com.

Vadí mi, že neviem robiť s PC na požadovanej úrovni, aby som ti s webom mohol pomôcť, ale teraz keď vidím koľko píšem, máš moje slovo, že nejakú tú tému otvorím a bude z toho článok. Na záver len toľko, všetkým fanúšikom LIVERPOOL FC prajem, aby táto sezóna bola posledná, v ktorej nás náš milovaný klub takto trápi. Dúfam,že som nenudil a keď áno, je to prvýkrát, čo niečo takéto píšem, tak ma ospravedlnte. YNWA

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply