We’ve ConqueRED All of Europe, část III. (Paříž 1981): Král v Parku princů

Park princů hostil v roce 1981 finále Evropského poháru, kde Liverpool v největší slávě stál proti celému Španělsku.

Kdo jiný než Legendární Bob Paisley seděl na lavičce Liverpoolu ve finále Evropského poháru. Reds s hráči jako Dalglish, Hansen a další stáli proti obrovskému klubu jménem Real Madrid. Liverpool, který se podíval do finále teprve po 3. čelil týmu z hlavního města Španělska, který už pocit finále zažil už 9x. Více než 48 tisíc diváků vidělo nádherný zápas, který přepisoval historii.

Taktika obou týmů byla naprosto odlišná, než na kterou jsme byli zvyklí v předchozích utkáních, kde se oba týmy hnali do útoku. Reds nastoupili do zápasu s taktikou držení míče, vysokého pressingu a hlavně hry na jistotu. Oproti tomu dominantní Real Madrid se snažil spíše kvalitně bránit a využívat protiútoky. Taktika Realu však také spočívala v odstavení Kennyho Dalglishe, který byl eliminován a hlavní zbraň Liverpoolu tak byla neúčinná.

Výsledek obrázku pro liverpool real madrid 1981

We’ve ConqueRED All of Europe, část II. (Wembley 1978): Liverpoolská obhajoba

Kdyby Liverpool vedl po poločase 3:0 nikdo by se nemohl divit, tu samou sílu ukázali hráči v červených dresech i v druhém poločase, kde veškeré akce končili až na skvělém brankáři hostí. Real Madrid, který byl zvyklí dominovat v každém zápase, nyní čelil tlaku na který dlouho nebyl zvyklí. Když už se zdálo, že se půjde do prodloužení a diváci neuvidí gól, se do vápna dostal Kennedy, který rozhodl celý zápas a Liverpool mohl slavit.

Související obrázek

Král Bob Paisley se stal prvním manažerem, kterému se podařilo vyhrát European Cup 3x. 26 května roku 2018 se tyto dva týmy utkají ve finále znovu. Bude to ten samý příběh?


27.5. 1981 (Londýn, Wembley)

LIVERPOOL FC – Real Madrid 1:0

góly: 82′ Alan Kennedy

rozhodca: Károly Palotai, 48.360 diváků

Liverpool vs Real Madrid 1981-05-27.svg

We’ve ConqueRED All of Europe, část I. (Řím 1977): nejen za klub, ale i zemi

4 Comments

 1. robroy

  16. mája 2018 at 22:47

  Takže Real sme už kedysi porazili.. Hrali sme ale s jednou nohou na domácej pôde (Wembley..) len mi nehrá ten počet divákov, dnes sa ich tam zmestí viac ..

  Vo mne bujnie presvedčenie, že zdolat pusinky sa nám podarí opäť..
  Krásna spomienka, diky Mengi

 2. Trapy

  16. mája 2018 at 23:31

  Clemence… Len som si nostalgicky povzdychol…

 3. keeno

  17. mája 2018 at 4:02

  V pamati sa mi stracaju definitivne styri mena z vtedajsieho lfc johnson lee ano aj souness a r.kennedy, zaujimave je , ze ako odjakziva nefanusik realu v spanielsku , si pamatam mena ako dnes stielike, camacho, santilana,

  Zidane ma strasi , vie akych hracov ma a ako ich pouzit s nimi hrat, nie je saso ako maradona , ktory pre mna ako futbalista za poslednych styridsat rokov je boh futbalu a zmenil vsetkych futbalistov na obraz techniky v ryclosti a nikdy neostal lezat na travniku, ak mohol rychlo vstat a pokracovat v hre, odbocil som od temy, zidane je dalsi strasiak, ale mane urobi vitazstvo

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply