Xabi Alonso: Liverpool urobil neuveriteľný progres

Neuveriteľný progres – takto definoval Xabi Alonso sezónu (2017/18) Liverpoolu, ktorá dospela až do finále Ligy majstrov.

Napínavá, dych berúca a mnoho ďalších prívlastkov by mohla mať sezóna 2017/2018 pre Liverpool, ktorá však skončila veľmi nešťastne prehrou vo finále Ligy majstrov s Realom Madrid. No ani toto negatívum nemôže zatieniť obrovský posun vpred z pohľadu The Reds.

Neuveriteľná cesta v Lige majstrov až na vrchol, ktorým bolo finále, sa zapíše do pamäti každému fanúšikovi LFC. Nádherný ofenzívny futbal, ktorý predvádzal tento klub, nadchol celý futbalový svet.

„Je neuveriteľné čo dosiahli. Nielen postup do finále, ale hlavne spôsob, akým to dokázali . Vytvorili si predstavu o tom, ako chcú hrať a uskutočnili to,“ začal Xabi Alonso pre liverpoolfc.com o skvelej jazde Merseysiders.

„Z týchto silných základov musia teraz pokračovať v budovaní, prispôsobovaní a zlepšovaní sa. Myslím si, že je to veľmi dôležité. Predstava o tíme a o tom, ako chcú hrať. Ďalším krokom nie je umiestnenie v top 4 v Premier League. Je to šanca hrať o titul. To je tá výzva, ktorú majú a je to pravdepodobne ten najťažší krok.“

Xabi Alonso bol súčasťou tímu Liverpoolu, ktorý v sezóne 2008/2009 skončil v Premier League na druhom mieste.

„Poznáme Liverpool, môže poraziť každého, ale potrebuje zistiť, že konzistencia je tá najdôležitejšia vec počas celej sezóny. My sme boli veľmi  blízko a nedokázali sme to –  teraz dúfajme, že to dokáže.“

Momentálne sa nachádzame v letnom prestupovom období a Liverpool už pár prestupov dotiahol do konca. Týka sa to konkrétne hráčov Fabinho a Naby Keita. Xabi Alonso vie, aké dôležité je toto prestupové obdobie pre Jurgena Kloppa a jeho tím.

„Myslím, že (The Reds) nemôžu mať úzky káder. Nie je to o tom mať len 14 hráčov. Musíte mať približne 20-22 hráčov, aby ste dokázali zvládnuť toľko zápasov,“ vysvetlil víťaz majstrovstiev sveta z roku 2010.

„Každý zápas, každý bod je strašne dôležitý, takže musíte mať celý tím prepojený a pripravený na výkon na najvyššej úrovni. S plánom a konceptom, ktorý budú všetci ovládať. Ten sa nemôže zmeniť zo zápasu na zápas.“

„Pre mňa je najdôležitejšia kostra tímu a tím, ktorý je už postavený. Potom si už len určite nových hráčov, ktorých musíte priviesť. Oni potom pridajú nové a dobré veci, ktoré nenarušia to, čo ste už robili.“

zdroj: liverpoolfc.com

2 Comments

 1. robroy

  18. júna 2018 at 17:48

  Zbožnujem tohto elegána.. 🙁

  A ked teraz čítam jeho slová o šírke kádra, tak mi pripadá ako keby bol jedným z nás, tu prítomný medzi diskutérmi. On vie svoje o konzistencii výkonov počas celej predlhej sezony, ALE – v jeho prípade – na TéJ najvyššej možnej úrovni..

  Ohliadnúc späť, ktovie ako by sme dopadli, keby sme mali zálohu UŽ vystuženú, o 2 – 3 kvalitnejších hráčov.. Horšie asi nie..

 2. MengiCZE

  19. júna 2018 at 22:14

  Aspoň bude salah brzy doma

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply