Xherdan Shaqiri: V tíme je dobrá mentalita

Xherdan Shaqiri poukázal na dôležitosť zostávajúceho sústredenia: zabudnúť na frustráciu zo stredajšieho zápasu s Leicester City a vrátiť sa na víťaznú vlnu v pondelok večer na ihrisku West Ham United.

The Reds navýšili po remíze s The Foxes svoj náskok na čele tabuľky na 5 bodov, no pri víťazstve by to znamenalo ešte lepšiu výhodu, keďže Manchester City deň predtým podľahol na St. James´ Park domácemu Newcastle 1:2.

Napriek sklamaniu zo straty bodov Shaqiri považuje za nevyhnutné, aby si z toho všetci vzali pozitíva a pokračovali tak v ďalšej výzve.

Pre klubový web sa vyjadril počas tréningu v Melwoode:

„Myslím, že bod bol nakoniec dobrý, pretože aj keď chceme stále vyhrávať, náš výkon nebol v tomto zápase optimálny. Samozrejme, náskok 5 bodov je lepší ako 4, ale videli ste, že Leicester mal veľmi dobre organizovaný tím. Chceli sme vyhrať, ale hralo sa proti nim naozaj ťažko.

Všetko je v poriadku, berieme bod a ideme ďalej. Tešíme sa na pondelňajší duel, kde bude dôležité vyhrať. Ak budeme naďalej sústredení na naše kvality, som presvedčený o ďalších víťazstvách“.

Pokiaľ ide o úspechy či tituly, Shaqiri si je dobre vedomý toho, čo sa vyžaduje práve v tomto období. Má tri tituly s FC Basel a dva s mníchovským Bayernom.

“Hral som v Nemecku a získal titul, to všetko sú skúsenosti ak bojujete o najvyššie priečky. Potrebujete víťaznú mentalitu a hráči musia byť sústredení. Mentalita je tu v Liverpoole podobná, musíte ísť do zápasu s cieľom ho vyhrať a dať do toho všetko. Som si istý, že s talentom, ktorý tím má, sme schopní dosiahnuť veľa. Teraz je dôležité tvrdo pracovať až do konca. Tvrdo na tréningu, tvrdo v zápasoch…

Je to dlhodobý proces ale máme na to byť úspešní.“

zdroj liverpoolfc.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply