Z Emirates Stadium bereme zasloužený bod

Premiere League review

Na Emirates stadium se hrál kvalitní fotbal a diváci se měli na co dívat, po množství šancí na obou stranách se nakonec oba týmy rozešly po remíze 1:1 smírně.

zostava AFC

Allison - Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Wijnaldum, Salah, Mané, Firmino (80. Shaqiri)

lavička: Mignolet - Sturridge, Mireno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip

Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinać (81. Welbeck), Torreira, G. Xhaka, Mchitarjan (68. Iwobi), Özil, Aubemeayang (73. Ramsey), Lacazette

lavička: Čech - Lichtsteiner, Maitkland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck

Do šlágru kola vstoupil lépe domácí Arsenala  v úvodní desetiminutovce mohl dvakrát skórovat, Aubumeyanga zablokoval v dobré šanci Gomez, po špatném výběhu Alissona hlavičkoval Mkhitariyan, ale míč letěl jen těsně vedle levé tyče naší branky.

Poté se Liverpool trochu chytil a v osmnácté minutě jsme se i dostali do vedení. Firmino dostal výbornou přihrávku za obranu, svou koncovkou na dlouhou nohu trefil tyč, míč se odrazil k Manému, ten jej dopravil do sítě ale pomezní rozhodčí nesmyslně odmával ofsajd.  Otevřít skóre tak mohl van Dijk, po rohovém kopu zůstal na hrotu a opět k němu propadl míč, v obrovské šanci ale napálil jen Lena.

V 38´ se dostal po krásném přiťuknutí do šance z úhlu Lacazette, ale křížnou střelou těsně minul branku. V poslední minutě tak mohl dostat do vedení Reds opět van Dijk, po standartní situaci nesmyslně vyběhl na míč Leno, dřív u něj byl ale náš stoper a dostal k hlavičce náš stoper, ale trefil pouze tyč domácí branky.

I do druhé půle vstoupili domácí lépe a do první šance se dostal Mkhitariyan, ale byl dobře zablokován naší obranou. Na druhé straně se do šance dostával Firmino, ale míč se mu zatoulal pod nohama a vzal mu jej Leno. V 61´ už se početný zástupo fanoušků Reds mohl radovat. Mané utekl po levé straně, odcentroval a míč Leno pouze vyrazil na šestnáctku, kde si nabíhal James Milner a z první již propálil vše co mu stálo v cestě. Hned o dvě minuty později naše obrana pořádala den otevřených pro Torreiru, ten však pálil jen do středu branky a Alisson neměl problém míč vyrazit na roh. V 70´ utekl obraně domácích Salah, následně dobře odcentroval Manému, tomu ale chyběl krok aby míč mohl zasáhnout. Domácí míč zahráli na roh, z toho posadil míč Milner na hlavu překvapeného Firmina a míč letěl těsně vedle. V 74´ si na rohový kop Salaha naskočil ideálně van Dijk, jeho tvrdou hlavičku ale Leno vyrazil na roh.

Domácí fanoušci se mohli radovat v 82´ Lacazette dostal výborný míč za obranu, stihl ho před Alissonem, zasekl si jej, vyvedl více do hřiště a trefil odkrytou klec Reds. Hned po rozehrávce mohl vrátit vedení LFC Mané, Shaqiri potáhl míč po pravé straně, nabil perfektně Manému, jeho střela byla nadzvednuta na roh. Dvě minuty před koncem Arsenal zamkl naši obranu ve vápně, vykombinoval míč na Bellerina, který však pálil levačkou a pálil velice nepřesně. Ve třetí minutě nastaveného času se dostal do brejku Salah, chtěl míč prostrčit na volného Maného, trefil však jen stopera a bylo po brejku. To bylo vše a na Emirates Stadium se tak zrodila zasloužená remíza.

Výkon hodnotím známkou: 2

Alisson Becker (6) – V prvním poločase si připsal jeden šílený výběh, který gólem nakonec neskončil. Jinak příliš práce neměl, snad jen se střelou Torreiry mohl mít potíže. Za inkasovanou branku ale nemohl.

Trent-Alexander Arnold (6) – Dozadu si svou práci odvedl, i když u inkasované branky nepohlídal spolu s van Dijem skórujícího Lacazetta. Dopředu se příliš neukázal, mnohem více jsme hráli po levé straně.

Joe Gomez (7) – Dnes se musel popasovat s Aubameyangem a dařilo se mu to dobře. Hned v osmé  minutě mu zablokoval slibnou střelu na roh. Svoje si dnes odehrál, s van Dijkem tvoří skvělou stoperskou dvojici.

Virgil van Dijk (8) – Dnes jej bylo plné hřiště a v pohodě mohl vstřelit hattrick. V první půli se ocitl sám před Lenem, ale nedal. Trefil i hlavou tyč a ve druhé půli jej skvěle vychytal opět Leno. Vzadu si hrál standart, no před gólem spolu s TAA nezachytil náběh střelce domácích.

Andy Robertson (7) –  Dopředu byl vidět o hodně více než jeho kolega na druhé straně, do šestnáctky domácích posílal slušné centry, jen ukazuje, že na levé straně máme na pár let vystaráno.

James Milner (7) – Opět ukázal tvář terminátora, když zápas dohrával i přes krvavé zranění. Navíc vstřelil náš jediný gól duelu, opět ukázal, že je NO.1 naší zálohy.

Gini Wijnaldum (7)- Nebyl sice tak vidět jako James, dozadu si ale odehrál svoje a držel střed hřiště .

Fabinho (7) – Sice mu trvalo, než si PL osahal, ale zapadl do ní dobře. Spolu s Ginim drželi střed hřiště a nenechali se přehrávat.

Mohamed Salah (7) – Mo dnes vypadal z útočné trojice nejaktivněji, sice jsme se tolik dopředu nedostávali a nehráli jsme tolik s míčem, ale všechny brejky šly přes něj a jen trochu štěstí chybělo k lepším koncovkám.

Roberto Firmino (6) – Není to ono, Bobby jako vždy zápas odjezdil, ale ta kvalita v ofenzivní činnosti mu letos schází. V první půli měl velkou šanci, po které trefil tyč a následně Manému nebyl uznán gól. Ze hřiště šel od nás jako první a po zásluze, svou kvalitu z loňska prostě ještě hledá.

Sadio Mané (7) – Dnes jsme hráli na brejky a to mu pochopitelně svědčilo a byl v nich nebezpečný, v první půli rozvlnil síť ale pomezní byl asi hlavou jinde. Ve druhé půli odcentrovalnebezpečně před branku a míč se po teči Lena dostal k Milnerovi a následně do branky. Sadio má z útočného tria nejlepší formu.