Začína sa nová útočná éra Liverpoolu?

Túto sezónu zažíva útočná línia Liverpoolu turbulentné obdobie, tak sa na to trochu pozrieme detailnejšie.

Na začiatku sezóny skoro všetci fanúšikovia písali v komentároch: ‚Treba nám kúpiť hráča, ktorý vsieti minimálne 20 gólov za sezónu.V momentálnom kádri sa takýto hráč nenachádza a Firmino nie je útočník, ktorý je toho schopný.‘  Príchod Salaha a očakávania od neho boli na úrovni: ‚Hral v PL mohol by vsietiť aspoň 10 gólov.‘ No čo sa z toho vykľulo vidíte sami. Nasledovalo vytvorenie útoku prezývaného FAB FOUR a poézia pohybu hráčov ako: Salah, Coutinho, Mané, Firmino.

No po odchode Coutinha sa očakávalo oslabenie tohto útočného ťaženia, kedže aj Mané je mimo ideálnej formy túto sezónu resp. nie je tak produktívny. Avšak to by tu nesmela byť dvojica Salah-Firmino. Títo páni do dnešného dňa spolu vsietili 49 gólov a pripísali si 21 asistencií (stále je len február).

Pre porovnanie duo Suárez – Sturridge vo svojej najväčšej sláve v Liverpoole, si pripísalo spolu 56 gólov a 33 asistencií, podotýkam za celú sezónu 2013/2014. Samozrejme Suárez vtedy patril medzi top 3 najlepších hráčov na svete, o tom niet pochýb. Toto duo bolo ospevované všetkými fanúšikmi Liverpoolu a futbalu na svete. Dnes im dýcha na päty práve dvojica Salah-Firmino.

Na koniec zhrnutie, čo som vlastne chcel povedať týmto článkom. Súdenie hráčov pred sezónou a žiadanie si Messiho alebo Ronalda do tímu je pre fanúšika Liverpoolu priam späté. Netreba stále len kritizovať, ale pozrieť sa aj na to z inej perspektívy. Samozrejme tento progress nemajú na svedomí len samotní hráči, ale aj ten najpovolanejší menovite Jurgen Klopp, ako sa vyjadril aj Firmino vo svojom rozhovore. Ostáva nám len veriť, že Salahovi a Firminovi táto forma vydrží a potiahnu náš tím do konca aktuálnej sezóny, nebodaj aj prekonajú ospevované duo Suárez-Sturridge.

 

4 Comments

 1. Zivel

  12. februára 2018 at 16:20

  Já bych to jenom doplnil čísly – Mo zatím trhá rekordy 🙂

 2. keeno

  12. februára 2018 at 23:30

  Suarez 69 gólov v 110 tích ligových zápasoch

 3. kwop

  13. februára 2018 at 8:00

  mat tak do zalohy napr. rabiota, ci milinovica-savica, dendonckera + isca, tak si dovolim tvrdit, ze aj taky solanke da 10 + golov za sezonu ..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply