Začína sa príprava. Liverpool na úvod s tímom zo 6. ligy. Chester – LFC, preview

Naby Keïta i Fabinho, teda obe nové tváre v kabíne The Reds, by si mali odbiť nesúťažný debut v červených farbách. Štartuje príprava na novú sezónu, o miesto zabojuje veľa mien.

(7.7.) príprava 2018/19, Deva Stadium, Chester

Chester FC - LIVERPOOL FC, 16.00pohľad súpera: -
postavenie v lige: -
rozhodca:
duel ponúka: LFC TV

Liverpool si na úvod prípravy na sezónu 2018/19 vybral provinčný klub, v zápase, samozrejme, nepôjde o výsledok, uvidíme v každom z polčasov rôzne jedenástky, v prvom rade ide o neberanie kondície, takže žiadny parádny futbal nečakajme.

Tím z Anfieldu potešil Chester faktom, že si ten môže nechať celý 100% výťažok zo stretnutia. „Je to parádne gesto zo strany LFC,“ povedal natešený prezident klubu David Harrington-Wright Mirroru.

Okrem v úvode spomenutých Keïtu a Fabinha sa do prípravy zapája napr. aj u Kloppa šťastie „večne“ skúšajúci Lazar Marković, či ďalší hráči mimo Nemcovo zorné pole ako Sturridge, D. Ward, Ojo, H. Wilson, Ings, Moreno či Woodburn. Z juniorky šancu dostávajú záložník Curtis Jones, Camacho, gólmani Grabara a Kelleher i stopér Nathaniel Phillips. Prekvapujúca je absencia Mastersona, najlepšieho stredného beka Akadémie.

Klopp nepočíta s tými zverencami, ktorí sú, alebo boli na MS 2018 v Rusku, teda na Salaha, Firmina, Maného, Hendersona, Lovrena, Grujića, Alexandra-Arnolda či Mignoleta nečakajme.

Chester je pre našinca v podstate veľká neznáma, The Seals nemali v 2017/18 vôbec vydarenú sezónu, skôr naopak, pokazili to až tak, že spadli do 6. ligy.Tím vedie, možno jemne paradoxne, hned dvojica hlavných koučov – Anthony Johnson a Bernard Morley.

The Reds si teda pocestujú necelú štvrťhodinu, keďže Chester takisto ako Liverpool leží na severozápade Anglicka, na trávnik súpera, korí je vnímaný len ako príjemný sparing na začiatok prípravy.

Zaujímavosťou je, že Chester FC je na futbalovej mape len 8 rokov. Založený bol v 2010 ako reakcia na fakt, že tradičný klub Chester City vyhlásil bankrot a bol zlikvidovaný.

Predpokladané zostavy:

Chester: Shenton – Waters. S. Howson, Smailey, Moran, Pritchard, Burton, Mahon, G. Roberts, J. Archer, Hannah

LFC: Karius – Clyne, N. Phillips, Klavan, Moreno, Chirivella, Milner, C. Jones, Kent, Woodburn, Solanke

CFC team info

ABSENCIE ():

LFC team info

ABSENCIE (11): Oxlade-Chamberlain - koleno, Salah, Mané, Grujić - všetci dovolenka, Lovren, Firmino, Mignolet, Alexander-Arnold, J. Henderson - všetci MS 2018, Awoniyi - pracovné povolenie, Brewster - koleno

Tímy sa stretnú premiérovo.

V minulosti ale LFC 21x nastúpil proti Chestru City, ktorého môžeme považovať za predchodcu súčasného CFC, a s ním 16 zápasov vyhral, 1 sa skončil remízou a 4 prehral.

1 Comment

  1. jirka6454

    7. júla 2018 at 11:54

    Čekám pohodové utkání a dobrý start do přípravy.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply