Zaujímavé odpovede z prvej ruky. Čo nám o LFC prezradil známy novinár?

Niektorí ho berú, iní mu nevedia prísť na meno. Jedno z tých najrenomovanejších (rozumej majúci veľmi dobré info) medzi novinármi je James Pearce z Liverpool Echo, ktorý je známy aj tým, že sa neoblomne stavia na stranu rozhodnutí Brendana Rodgersa.

Kúpi LFC ešte niekoho?

Liverpool už svoje pôsobenie na transfer markete ukončil a jedinou vecou, ktorá by to eventuálne mohla zmeniť je odchod Lucasa Leivu, prípadne Morena.

Rodgers ale aj v prípade transferu Lucasa vyzerá byť pokojný, pretože pozíciu dispečera môže hrať aj Emre Can, no a takisto je tu aj Joe Allen.

Severný Ír je navyše vo všeobecnosti spokojný s tým, že má v tíme Coutinha, J. Hendersona a Milnera, ktorí odohrajú väčšinu ligových zápasov, Emre Can a Allen sú ako záskok a šancu by mal dostať aj Rossiter.

Ak Moreno odíde, využije Liverpool napr. možnosť hosťovania nejakého iného ľavého beka?

Sú ti isté pochybnosti o Morenových defenzívnych kvalitách a to je aj dôvod, prečo bol v pre-season prehliadaný.

Zaujíma ma to, ako sa vysporiada s tým, že vlastne prehral súboj o základ s Joeom Gomezom, ak ukáže, že je ochotný zabojovať, nemyslím si, že ho LFC v tomto prestupovom období predá.

Keby sa ale predaj napokon uskutočnil, je možné, že sa The Reds poobzerajú po náhrade a práve formou hosťovania.

J. Gomez bol v príprave skvelý, ale je to stále len veľmi mladý chalan, pri ktorom nemožno očakávať, že bude aj v súťažných zápasoch hrať tak dobre, ako tomu bolo v príprave.

Kto je pri fakte, že Firmino sa do prípravy zapojil neskôr, teda nie je tak fit, ako väčšina hráčov, pre teba voľbou do trojčlenného útoku?

Ťažká otázka. Pravdepodobne o ale bude práve Firmino, Benteke a Sturrige.

firmino-vs-tns

Roberto Firmino

Čo je s Ilorim?

Na ME do 21 rokov si poranil stehno a len teraz začal naplno trénovať, teda nemohol odohrať žiadny z prípravných zápasov.

Bude ale zaujímavé sledovať, či ho Rodger pošle na hosťovanie, alebo si ho ponechá pre pohárové zápasy doma a v Europa League.

Istým však je, že musí zviesť ťažký súboj s konkurentmi, Rodgers má za prvú oľbu na stopéra duo Lovren – Škrtel, M. Sakho a K. Touré sú záskok. Až za nimi je Ilori.

Aké rozostavenie je pre LFC najlepšie?

Rodgers ešte v príprave vyhlásil, že chce poväčšine hrať 433, s Bentekem ako frontmanom. To by mohlo fungovať, keby mal na stranách Sturridga a Firmina.

Nech už ale bude Sturrige akokoľvek dlho fit (či out), myslím, že LFC bude hrať v rozostavení 442, v strede s diamantom, na ktorého vrchole bude Firmino, na stranách Firmino a Milner a najnižšie buď J. Henderson alebo Emre Can.

Na ktorom poste podľa teba Liverpool aktuálne najviac stráda?

LFC na Stoke bránil dobre, ale práve defenzíva je pre mňa najslabšiu časťou jeho hry.

Rodgers sa rozhodol, že Škrtel – Lovren je jeho prvá voľba na stopérov, pričom obaja majú ešte dosť toho dokazovať.

Manažér LFC chce, aby si Lovren udržal štandard, ktorý predviedlo na Britannia Stadium, navyše si porozumel so Škrtelom, čo bolo v minulej sezóne veľkou prekážkou.

S palebnou silou, ktorú tím z Anfieldu aktuálne má k dispozícii, sa ale nebojím, že by nemali prísť góly, ale schopnosť ubrániť súpera je z pohľadu smerovania sezóny určujúca.

Emre Can

Emre Can

Aká bude zostava na Bournemouth?

Neprekvapí ma, keď bude bezo zmeny. Môže ale na rad prísť jedna – Emre Can nahradí Lallanu a Coutinho by sa tým pádom posunul do útoku.

Aké zložene zálohy by bolo lepšie? J. Henderson – Milner – Coutinho, alebo J. Henderson – Milner – Emre Can?

Myslím, že Emre Can po príchode na trávnik v zápase so Stoke hru The Reds zdvihol. Coutinho a J Henderson sú zasa schopní ešte viac podporiť útok, ako tomu v nedeľu bolo.

Pri Hendersonovi som si navyše nie istý tým, že by mal hrať v zálohe tak hlboko. Myslím si, že je lepší posunutý vyššie, na ofenzívnejšej pozícii, môže tak čerpať zo svojej energickosti a atletickosti.

Je Emre Can pripravený nastupovať na defenzívnom záložníkovi zápas za zápasom?

Čo som počul, realizačný tím je presvedčený, že by mal hrať nad obrannou líniou. Myslím ale, že na takéto rozhodnutie by bolo potreba viac veľkých zápasov, mám na mysli proti TOP tímom, ktoré nehrajú len na obranu. Teda nemal by na DM hrať proti tímom, ktoré napr. prídu na Anfield len brániť.

Prečo vlastne majitelia klubu nechávajú Rodgera nakupovať vlastných hráčov, keď nákupy prestupovej komisie sú lepšie, prichádzajú hodnotnejší hráči?

Môžeme sa tu pokojne celý deň baviť o tom, ktorého hráča kúpil Rodgers a ktorého komisia a tiež aj o tom, ktorý sa vyplatil viac.

Ja napríklad neviem posúdiť či je lepšou kúpou Moreno alebo Marković. No a mená ako Lovren a Lallana ešte len musia dokázať, že cenovka, ktorú majú je oprávnená.

Čo ale viem naisto, Rodgers je spokojný so všetkými letnými transfermi, pričom taký Benteke je skvelým príkladom ako majitelia stoja za jeho nákupnými rozhodnutiami.

Počas tejto sezóny ale neexistuje žiadny priestor na výhovorky, ospravedlnenia, Rodgers dostal každého hráča, ktorého chcel a ak to nebude fungovať, na jeho triko ide každý utratený dolár.

Prečo Rodgers preferuje Lovrena pred M. Sakhom?

Osobne si myslím, že je Sakho lepšia voľba, lenže Rodgers sa rozhodol, že bude Lovrenovi veriť, za čo bol aj v dueli proti Stoke odmenený celkom slušným výkonom Chorváta.

Zdroj: Liverpool Echo

5 Comments

 1. jaymz

  11. augusta 2015 at 21:25

  Tiago Ilori si sice stehno na ME 21 poranil, vynechal ale jen semifinále a ve finále odehrál celý zápas. Měl poté samozřejmě delší dovolenou, neabsolvoval podobně jako Can celou přípravu, jinak je ale naprosto v pořádku.

 2. robroy

  11. augusta 2015 at 22:40

  Dik za preklad.. pre mna dosť frustrujúce čítanie…až na detail možného odchodu LL. – zdá sa, že bez adekvátnej náhrady.. Potom sa pán novinár čuduje, že stopéri „ešte toho majú čo dokazovať“..

  Tak trochu MT : Možno sa pýtam blbosť, ale ako na tom je prestavba rozšírenia štadionu ?? Dokončené ??

 3. Ondris

  12. augusta 2015 at 9:58

  Ad rozostavenie: Neviem, či budeme hrať diamant. V takom prípade by bol najvhodnejšia voľba Can vzadu, Firmino na vrchole a v strede Coutinho a Hendo/Milner. A tu je kameň úrazu. Ani jedného z dvojice posledne menovaných Rodgers podľa mňa neposadí. A preto nie som veľmi nadšený z angažovania Milnera. Za prvé má neprimerane vysoký plat (neuveriteľné, koľko v porovnaní s ním berie Coutinho), za druhé jeho prítomnosť spolu s Hendom podľa mňa núti robiť v zostave kompromisy, vzhľadom na to ako sú obaja typologicky veľmi podobní.

  K uprednostňovaniu Lovrena pred Sakhom je škoda rozprávať. A Gomez mohol ísť radšej hosťovať, ak ho chce Rodgers pretransformovať na ľavého beka. V budúcnosti by sme z neho mohli mať veľmi kvalitného stopéra.

  • kwop

   12. augusta 2015 at 11:45

   rozmyslam vlastne rovnako, resp. mam podobne pochybnosti

   hendo – milner je pre brodgieho jasna prva volba do zalohy, tie kompromisy sa musia robit a to je v zadade naprd, lebo mat 2 velmi podobnych hracov v strede zalohy … co ja viem..

   dokonca si myslim, ze v pripade, ze su na travniku obaja (co bude vacsina pripadov), tak hendo bude tym stiahnutejsim a tam, ako spravne pise pearce, nie je jeho miesto, lebo nemoze vyuzivat svoju energickost, atletickost, proste robit vysoky pressing, kt. napr. v 13/14 robil vela dobrej prace pre suareza, studga i hulica ..

 4. lfcway

  13. augusta 2015 at 0:23

  test

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply