Zbytečné nervy, ale postupujeme! Reds uvidíme ve finále LM

I přes prohru 4:2 se Reds mohou těšit na vytoužené finále Ligy Mistrů!!! Góly Wijnalduma s Maném nás posílají dál.

Řím začal zápas velice aktivně a ve vysokém tempu nepustil Reds do výraznější kombinace. Po pár centrech se však hra uklidnila a mohlo se začít pořádně hrát i ze strany Reds.

Reds se pomalu dostávali do zápasu a v 10 minutě po chybě Naigolana se k míči dostal Firmino, který do úniku vyslal Maného, který poslal Liverpool do vedení 1:0. Nenápadné založení útoku Říma nakonec skončilo skvělým zakončením ze strany Senegalského útočníka, který se tak postaral o klid na kopačkách pro LFC.

Od gólu, jakoby se Řím nemohl dostat do hry a tak se do zápasu pomalu dostávali hráči Reds, vážnějších šancí jsme se nedočkali. Bohužel po čtvrt hodině hry, se na stadiu Olympico radovali i fanoušci domácího týmu, když si po centru do vápna srazil po odkopu Lovrena do brány Milner, který zádama k brance nemohl s míčem nic dělat. Skóre 1:1 a Římu znovu stačily „pouze“ tři góly.

Liverpool měl ale více ze hry. Řím se snažil hrát nakopávané míče, se kterými si ale obrana Liverpoolu dokázala poradit. Probíhala 25. minuta a ve volném prostoru na půli hřiště se ocitl Robertson, který nádherným sprintem doběhl až do pokutového území, kde po pozemní přihrávce našel Maného, kterého ale výborně vychytal Alisson. Z následného rohového kopu se Reds ale znovu dočkali vedení, po schrumáži ve vápně se k míči dostal Wijnaldum a ten hlavičkou překonal brazilského brankáře! Vedeme tedy 2:1!

Do konce prvního poločasu se hra pouze přelívala ze strany na stranu a ani jeden z týmů si nevytvořil výraznější šanci, která by ohrozila jednu nebo druhou branku. Do šaten se tedy šlo za příznivého stavu pro Reds 1:2!

Ve druhém poločasu se po pomalejším vstupu očekával poklidné dokončení zápasu, ale proti byl kanonýr Říma Džeko. Ten se dostal k odraženému míči ze střely El Shaarawyho, který po chybě Arnolda vyslal prudkou ránu na Kariuse, ten pouze vyrazil a Džeko už si před prázdnou bránou věděl rady. 2:2

Liverpool po obrženém gólu jakoby čekal s čím dalším přijde Řím a vůbec se nedostali do kombinace. Za to tým z věčného města posílal útoky jeden za druhým. Hráči si aktivně chodili pro fauly a Reds se museli probrat. Nutno podotknout, že výborně ale hrála stoperská dvojice Lovren – van Dijk. Ti nepustili útočníky AS do vyložené pozice.

AS tlačilo dál a málem se dočkalo 3 góluu. Proti byl naštěstí Karius, který na brankové čáře pohotově zareagoval. Po dalším rozruchu před Kariusovo brankou nám rozhodčí pomohl, když neodpískal po evidentní ruce Arnolda penaltu. Nutno říci, že rozhodčí nemají v tomto týdnu formu.

Až v 70. minutě se fanoušci Liverpoolu dočkali první střely hostujícího týmu na branku Alissona. Ve vápně se k míči dostal Firmino. Ten, ale nepřekonal brazilského brankáře. V 86. minutě se zdálo, že už si Reds dokráčejí pro remízu v Římě, ale proti byl záložník domácích Naigolan, ten z dobrých 30 metrů vypálil a Karius se pouze ohlédl za míčem. 3:2 a Řím se nehodlal vzdát.

Aby toho nebylo málo v 93. minutě ještě zvýšil stav skóre znovu Naigolan, který po ruce Klavan bezpečně proměnil pokutový kop.

lista-stats

(2.5.) 2. semifinále Champions League 2017/18, Stadio Olimpico, Rím

AS Rím - LIVERPOOL FC 4:2

góly: 15. Milner vlastný, 52. Džeko, 86. Nainggolan, 90. + 4 Nainggolan z 11 m - 9. Mané (Firmino), 25. Wijnaldum
žlté karty: Florenzi, Manolas - Lovren, Robertson, Solanke
červené karty:
rozhodca: Damir Skomina (SLN)

zostava ASR

Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, Pellegrini (53. Cengiz Ünder), De Rossi (70. Gonalons), Nainggolan, Schick, Džeko, El Shaarawy (75. Antonucci)
Skorupski - Antonucci, Gonalons, Juan, B. Peres, Gerson, Cengiz Ünder

Karius - Alexander-Arnold (90. + 2 Clyne), Lovren, van Dijk, Robertson, J. Henderson, Wijnaldum, Milner, Salah, Mané (83. Klavan), Firmino (87. Solanke)

Výkon hodnotím známkou 3

(7) – Po nepřesvědčivých výkonec z posledních zápasů si znovu obnovil reputaci. Výborná hra ve vzduchu i po zemi a pohotové reflexy zabránily k obdržení více gólů.

(5) – Trent dneska zbytečně řešil některé situace a i přes jeho laxnost jsme dostali gól. Ve druhém poločase jakoby mu došly síly.

(7) – Dejan vedle van Dijka je určitě lepší než vedle Matipa, bohužel dnes také nebyl 100%. Přesto si s Džekem poradi a výrazně nechyboval.

(8) – Ze stoperské dvojice zase ten lepší. Sice jsme dnes dostali dva góly, ale nelze je přičítat stoperské dvojici. Ve vzduchu dominantní.

(8) – Andy dneska dozadu výborně a dopředu ještě lépe. Jeho sprinty ze strany dělaly problém i Florenzimu. Za mě určitě jeden z nejlepších výkonů.

(7) – Náš matador si odběhal své a byl důležitou součástí středové řady. Dnes nebyl tolik vidět, ale jeho černá práce se vyplatila. Vlastní gól mu nelze vyčítat.

(7) – Hendo i ve druhém zápase byl neviditelný, ale jako Milner si odehrál své taktické povinosti a ukázal, že má ještě týmu co dát.

(8) – Gini se snad po 2 letech trefil na hřišti soupeře a byl to důležitý gól. Pokud bychom ale nepočítali gól, byl ze záložní řady dnes nejlepší. Makal a odběhal takřka celý zápas. Bez výraznější chyby.

(7) – Mané dal důležitý první gól, ale poté se jeho aktivita svezla se zbytkem útoku. Dnes to nebyla z naší strany povinná útočná hra. Odběhal si své a může se těšit na finále LM.

(7) – Bobby dnes znovu dokázal jak platným hráčem pro Liverpool je. Potvrdil to asistencí u prvního gólu a takticky do puntíku splněnou hrou.

(7) – Mo chtěl moc dát gól, ale v Římě se mu to nepovedlo. Dnes to také nebyl jeho zápas, ale postupujeme a to je hlavní.