Zrealizuje LFC naozaj zaujímavý transfer? Záujem o Brazílčana Firmina je potvrdený

Milner, Ings a Bogdán. Všetci po vypršaní kontraktov. Do toho tinedžer Joe Gomez a liverpoolske prestupové leto je načrtnuté fakt bledými kontúrami. Teraz ale prichádza moment, ktorý by to mohol zmeniť.

Alebo budeme opäť svedkami sklamania, ako tomu bolo opakovane v minulosti? Príklady Williana, Diega Costu, Salaha, Mchitarjana, Alexisa Sáncheza, Depaya a pod. desia ešte aj dnes.

Celým menom Roberto Firmino Barbosa de Oliveira sa narodil 2.10. 1991, má teda 21 rokov a je hráčom Hoffenheimu. Kto by náhodou nevedel, o koho ide, stačí priložené video a k nemu aj výpis atribútov, ktoré z neho robia naozaj zaujímavého hráča – ako Brazílčan to samozrejme vie s loptou, futbalom sa rád zabáva, jeho progres je viditeľný, v Bundeslige 2014/15 nebol okrem de Bruyneho hráč, ktorý by vytvoril viac šancí (69:74 z pohľadu Firmina) … je ale aj hanblivý a ako sám hovorí, radšej hrá, ako dáva rozhovory.

O ofenzívneho futbalistu, ktorý najradšej hráva na poste podhrota, ale dokáže aj zo strany, sa intenzívne zaujíma aj Manchester United, ktorý v posledných transfer obdobiach pretransformoval svoju prestupovú politiku na utrácanie horibilných súm. Celkom pochopiteľne teda vyvstáva otázka, či by sa majiteľ LFC, ktorým je spoločnosť z USA Fenway Sports Group, vôbec dokázala s mancs rovnať.

Firmino pôsobí v Európe, konkrétne v Hoffenheime (má na konte cez 140 zápasov), od roku 2011, predtým hrával v domovskej krajine v tíme Figueirense, aktuálne je v Čile na Copa América, kde sa mu už aj podarilo skórovať v zápase skupinovej fázy proti Venezuele.

{youtube}FvdKS-jL2tM|600|338|{/youtube}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply