Žreb 3. kola League Cupu: The Reds dostali viac než prijateľného súpera

Na Anfield sa pozrie účastník štvrtej ligy, alebo, ak chcete, na slávnom štadióne sa v 23.9. (21.00) rozozvučí pradávny jazyk.

Zapamätajme si. Carlisle United v minulej sezóne vypadli z League One, aktuálne teda pôsobia až vo štvrtej najvyššej súťaž Anglicka. A práve Cumbries sú prvým súperom The Reds v novej edícii Ligového pohára, ktorý zo sponzorských dôvodov aj v tomto ročníku nesie názov Capital One Cup.

111-ročný klub hrávajúci svoje domáce zápasy v Brunton Parku je zástupcom mesta Carlisle, ktoré leží na severozápade Anglicka. Duel proti Liverpoolu teda bude akýmsi malým derby, veď mesto Beatles je vzdialené zhruba dve a štvrť hodiny autom.

Niečo z histórie

V Carlisle sa hovorí nárečím zvaným „cumbrick“, inak povedané, ide o zmesku angličtiny a prvkov pradávneho jazyka Keltov, konkrétne indoeurópskej odnože, ktorá má blízko k írčine či mančine.

Toľko okienko všeobecný prehľad, teraz poďme na krátke predstavenie súpera, ktorý si počas týždňa začínajúcim 21.9. (presný dátum sa ešte určí) bude snažiť na Anfielde splniť veľký sen o prekvapení a 15 minútach slávy.

Úspechy tímu, ktorý vyznáva prevažne modrú farbu s červeno-bielymi doplnkami, siahajú len po najvyššiu súťaž ligu, lenže tá sa v ani nie 75-tisícovom meste hrala len rok. V sezóne 1974/75 sa United stali klubom z najmenšieho mesta, ktoré kedy hralo prvú ligu.

Za rivalov má Workington, Middlesbrough a Hartlepool.

Manažér Carlisle United Keith Curle

Manažér Carlisle United Keith Curle

Šéfom lavičky je Curle, ktovie, či vydrží

Aktuálne ho vedie Keith Curle, niekdajšia neodmysliteľná súčasť zostavy Wolverhamptonu, aktuálne to ale tento 51-ročný manažér má jemne nahnuté, veď tím je až na 20. priečke štvrtoligového poradia, v štyroch zápasoch získal len tri body a určite hrať o záchranu nechce.

Kapitánom je 29-ročný Angličan Danny Grainger, ktorého ale skôr poznajú v Škótsku, kde pôsobil v Dundee Utd, St. Johnstone, Hearts či St. Mirren, v tíme sú aj dvaja Ghaňania (D. Asamoah a Osei), Kolumbijčan (Balanta) i odchovanec PSG Bastien Héry, ktorý ale za áčko Parížanov nikdy nehral.

Bill Shankly

Bill Shankly

Shankly ako spojivko

Z bývalých hráčov The Reds dres Cumbries obliekali manažérska legenda Bill Shankly (ten tu aj začínal svoju trénerskú dráhu), ďalej odchovanec LFC a ex-pracovník Akadémie Hugh McAuley, pred rokmi člen áčka Steve Harkness, bývalí mládežníci Amoo, Bouzanis a Raven, ale i niekdajší anglický reprezentant a dnes asistent manažéra Newcastlu Peter Beardsley, ktorý tu začínal kariéru.

Známe mimoliverpoolske mená sú potom Osman (Everton), Cadamarteri (ex-hráč Evertonu), Chimbonda (ex-Tot´ham), Delap (ex-Derby, Soton), Grella (New York Red Bulls), Holt (ex-Norwich), ale i Slovák Michalík.

Carlisle United

Carlisle United

Jednoznačná bilancia

Liverpool s týmto súperom odohral doposiaľ 3 stretnutia, všetky vyhral. Najvyššie a zároveň posledné víťazstvo prišlo pred 26 rokmi, favorit vtedy vyhral duel spadajúci pod FA Cup.

Zvyšné dva zápasy sú ligové, vo First Division to bolo na Anfielde 2:0 a v Carlisle 1:0. Aktuálne nás teda čaká druhý vzájomný duel na liverpoolskom štadióne, pričom platí, že Merseysiders od tohto súpera ešte nedostali gól.

Zaujímavým bude určite sledovať, či dá Brendan Rodgers v tomto dueli šancu hráčom, ktorí v lige veľa šancí nemajú, samozrejme o tom, aká bude zostava napovie okrem zdravotného stavu aj záver letného prestupového okna.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply