Zvěsti o liverpoolských transferech

Nyní, když je Barclays Premier League již u konce (sezóna skončila 24. května 2015), se manažeři týmů zabývají již tím, jak budou postupovat v průběhu nadcházejícího transfer okna (tzv. transfer window).

Transferové okno je období v roce, kdy kluby mají možnost nakupovat hráče mezi sebou navzájem nebo i hráče z jiných zemí. Transfer hráče je dokončen v momentě, kdy dojde k zaregistrování hráče do soupisky nového klubu.

Tuto aktivitu má na starost samotná FIFA. Transferové okno probíhá dvakrát do roka a to vždycky v období, kdy kluby nehrají a mohou se tedy věnovat tradování hráčů.

Zimní okno se označuje jako „mid-season window“ podle toho, že probíhá v době, kdy sezóna ještě neskončila, naopak letní okno se nazývá „pre-season window“ a své jméno má podle faktu, že se odehrává před tím, než samotná sezóna vůbec začne.

Letní transferová okna začínají v různých zemích v různou dobu. V Premier League má oficiální začátek 1. července a trvá až do 1. září, i když neoficiálně okno začíná již v první polovině června.

Níže je zmíněno 6 zvěstí, které jsme zaslechli o možných transferech, které Liverpool může v nadcházejícím transferovém okně uskutečnit.

Vedení LFC by se mohlo změnit

Po prohře Liverpoolu 1:6 proti Stoke City jsou zvěsti o tom, že FSG, společnost vlastnící Liverpool, by mohla dojít k rozhodnutí, že současný manažer klubu Brendan Rodgers není vhodnou osobou na této pozici a že by měla být dána přednost někomu novému.

Liverpool se umístil v Premier League až na šesté příčce, což není pro klub takové velikosti žádným výborným výsledkem. Přitom již zmíněné Stoke City se umístilo až na deváté příčce.

Novým manažerem by podle fans mohl být manažer německého Dortmundu Jurgen Klopp. Situace je však stále nejistá, ačkoliv pro Klopp by taková nabídka byla výzvou. Však již měl možnost vidět Liverpool hrát v plné síle, když poslední utkání jeho Dortmundu proti LFC skončilo výhrou 4:0 ve prospěch Liverpoolu.

Klopp je také plynulým mluvčím angličtiny a proslýchá se, že již dlouhou dobu měl chuť dostat se do Premier League. Patří rozhodně mezi top evropské manažery a jeho příchod od Liverpoolu by mohl být vítaným krokem.

Jako v pokeru

Každý transfer je stále nejistý. Při transferových oknech, kluby často používají nejrůznější taktiky, jako předstíraný zájem o určitého hráče.

Manažeři klubů se nebojí blafovat, aby dosáhli co nejlepších výsledků, a podobně jako hráči v pokeru, si udržují svoji neměnnou poker face a nedávají tedy znát, jestli v rukách drží royal flush nebo jen vysokou kartu.

Z Aston Villy do Liverpoolu?

Fanoušci v posledních týdnech vehementně rozebírají možný příchod Christiana Bentekeho z Aston Villy.

Liverpool měl totiž v poslední sezóně problém střílet góly a dle vyjádření vedení klub potřebuje posílit útok. Ze šesti utkání těchto dvou týmů vstřelil Benteke pět branek a ukázal tak přímo před očima Brendana Rodgerse své kvality.

Belgičanovi je navíc teprve 24 let a splňuje tak požadavek Liverpoolu na příchod nových mladých a nadějných hráčů.

Nejistý Sterling

Mladík Raheem Sterling, kterého do Reds dostal bývalý šéf klubu Rafa Benítez v roce 2009, kdy Sterlingovi bylo teprve 15 let, možná bude Liverpool opouštět.

Zájem o něj projevil Manchester City (podal nabídku), pozornost ale zbystřili i Chelsea, Arsenal, Real Madrid a dokonce i Manchester United. Nechejme se překvapit, jestli k odchodu Sterlinga opravdu dojde.

Není to jen pověst: Transfer Jamese Milnera

Devětadvacetiletý Angličan James Milner má s Premier League množství zkušeností.

Začínal v klubu Leeds United, poté se přesunul do Newcastle United, hostoval také v Aston Ville a dodedávna hrál za Manchester City. Začítkem června 2015 se však dohodl s Liverpoolem na přestupu do LFC.

Smlouva s Manchestrem City Milnerovi končí 1. července, poté již bude oficiálně členem Liverpoolu a bude nastupovat do nové sezóny za tento tým.

Budoucnost: Přátelské utkání s HJK Helsinki

Na 1. srpna 2015 je naplánováno utkání s HJK Helsinki, kterými LFC zakončí svou přípravu na sezónu 2015/2016. Utkání se odehraje přímo v Helsinkách na Olympic Stadium jeden týden před začátkem nové sezóny Premier League.

Jde rozhodně o výzvu pro LFC, HJK Helsinki je totiž klub, který finskou ligu vyhrál v každém z předchozích šesti let.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply